Rzeźby z drewna do ogrodu – jak ozdobić otoczenie?

Rzeźby z drewna do ogrodu – jak ozdobić otoczenie?

Chcąc ozdobić ogród, do wyboru mamy wiele elementów dekoracyjnych, dzięki czemu bez problemu jesteśmy w stanie znaleźć opcje wpasowujące się w nasze. Wiele osób stawia na stylowe ozdoby z drewna o naturalnym, eleganckim charakterze. Jakie rzeźby z drewna wybrać do ogrodu oraz jak je wyeksponować, aby uzyskać najlepszy efekt?

Drewno to naturalny surowiec, który nigdy nie wychodzi z mody i zawsze dobrze wygląda, zarówno we wnętrzach, jak i w ogrodach. Jego uniwersalny, elegancki charakter sprawia, że do wszystkiego pasuje. Drewniane meble i ozdoby z naturalnym wizerunkiem słojów dobrze prezentują się w każdym wystroju, zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Pięknie komponują se w ogrodach w otoczeniu roślinności. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, warto dopasować je pod względem koloru, stylu, rozmiaru i innych cech.

O czym warto pamiętać, wybierając rzeźby z drewna do ogrodu?

Rzeźby z drewna są dostępne w wielu sklepach z dekoracjami do domu i ogrodu. W mniejszych miejscowościach często sprzedawane są również na targach i bazarach. Jeśli poszukujemy ozdób naprawdę wyjątkowych i unikalnych, możemy również zdecydować się na wykonanie rzeźby na zamówienie. Należy wówczas wybrać pracownię artystyczną, która przygotuje i zrealizuje dla nas projekt dopasowany do naszej wizji, potrzeb oraz oczekiwań. Rzeźby z drewna do ogrodu w stylu beskidzkim wykonywane na zamówienie przedstawiają często sylwetki zwierząt, górali czy postaci z bajek, legend i tradycyjnych wierzeń. Mogą również prezentować bardziej abstrakcyjne formy.

Zamawiając lub kupując rzeźby, najlepiej już na wstępie wybrać jeden temat przewodni, jaki będzie tożsamy dla wszystkich drewnianych ozdób w naszym ogrodzie. Warto kupować rzeźby w jednym miejscu, co pozwoli łatwo uzyskać harmonijny, spójny efekt. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie ozdób o tym samym odcieniu drewna, dopasowanym do koloru ogrodowych mebli. Nie jest to wszak regułą i kolory można również dobierać na przykład na zasadzie kontrastu.

W jaki sposób wyeksponować drewniane rzeźby?

Żeby ozdoby znajdujące się w ogrodzie były dobrze widoczne, należy wyeksponować je we właściwy sposób. Dekoracje o małych i średnich gabarytach warto umieszczać w pobliżu ogrodowych ścieżek, altany i innych elementów małej architektury – lub bezpośrednio w okolicach ogrodzenia – tak, by były dobrze widoczne. Pozwoli to uniknąć zatopienia rzeźb w wysokich trawach czy krzewach. Dekoracje najlepiej ustawić w reprezentatywnym, dobrze widocznym miejscu w ogrodzie. Dobrze dobrane ogrodowe rzeźby z drewna stanowią bowiem wizytówkę i oryginalną ozdobę posesji.