Zakup kuchni z ekspozycji – wady i zalety tego rozwiązania

Zakup kuchni z ekspozycji – wady i zalety tego rozwiązania

Urządzasz dom lub mieszkanie po raz pierwszy i chcesz, żeby wszystko wyglądało idealnie, jednak ograniczają Cię fundusze? A może remont pochłonął zbyt wiele gotówki, przez co nie wystarczyło jej na zakup kuchni? Szukasz mebli w okazyjnej cenie, które jednocześnie będą dobrze się prezentować i sprawdzać w codziennym użytkowaniu? Dobrym rozwiązaniem może być kuchnia z ekspozycji. Poznaj jej wady i zalety.

Korzyści zakupu kuchni z ekspozycji – co zyskasz dzięki używanym meblom?

Jedną z największych i najczęściej wymienianych zalet kuchni z ekspozycji jest jej atrakcyjna cena. Nic dziwnego. Zakup nowego zestaw mebli to często wydatek powyżej 50 tysięcy złotych. Do tego trzeba dodać koszty związane z nabyciem AGD. W rezultacie urządzenie jednego pomieszczenia może pochłonąć znaczną część budżetu na remont.

Natomiast kuchnia z wystawy kosztuje często połowę oryginalnej ceny. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i za te pieniądze np. kupić dobrej jakości sprzęt AGD lub zainwestować w drewniane meble do jadalni. Taka kwota może mieć duże znaczenie, jeśli budżet na urządzenie kuchni został znacznie uszczuplony przez remont wnętrza.

Jednak atrakcyjna cena to nie jedyna zaleta zakupu kuchni z ekspozycji. Wśród pozostałych korzyści tego rozwiązania wymienia się także:

  • możliwość sprawdzenia na żywo, czy meble i elementy takie jak uchwyty, prowadnice czy też zawiasy są wygodne w użytkowaniu – dzięki temu nie kupujesz przysłowiowego “kota w worku” i masz pewność, że będziesz z przyjemnością przygotowywać posiłki w swojej nowej kuchni. Do tego możesz zweryfikować, czy na pewno wszystko działa tak, jak zapewnia sprzedawca, więc nie ma ryzyka, że zabierzesz do domu jakikolwiek uszkodzony element;
  • brak konieczności samodzielnego montażu – dla wielu osób składanie mebli to żmudne i pracochłonne zadanie, dlatego robią to bardzo niechętnie i rzadko. W przypadku zakupu kuchni z ekspozycji nie ma tego problemu. Wszystkie szafki są transportowane tak, jak stoją w sklepie, więc po dowiezieniu je do domu lub mieszkania, wystarczy poustawiać lub powiesić je w odpowiednim miejscu. Zatem urządzisz kuchnię szybko, prosto i bez zbędnych problemów,
  • oszczędność czasu – zakup kuchni na wymiar wymaga wykonania szczegółowego projektu i dobierania wszystkich elementów. Zajmuje to dużo czasu i dla wielu osób jest bardzo obciążające psychicznie. W przypadku zakupu mebli z wystawy otrzymujesz gotowy zestaw. Wystarczy tylko wybrać ten, który po prostu zmieści się w Twojej kuchni i Ci się podoba!

Warto również wspomnieć, że jeśli wybierzesz gotowe wyposażenie, np. takie jak to dostępne na stronie https://homeconcept.com.pl/warszawa/promocje/wyprzedaz-kuchni-z-ekspozycji-niemieckie-meble-kuchenne-nolte-kuchen/, otrzymasz je właściwie “od ręki”. Znacznie ułatwi to urządzanie wnętrz.

Wady zakupu kuchni z ekspozycji w sklepie – na co warto uważać?

Wiele przemawia za tym, żeby zdecydować się na zakup mebli z ekspozycji. Jednak nie można zapominać, że to rozwiązanie ma także pewne wady. Są nimi, np.:

  • brak możliwości dopasowania kuchni do wymiarów i kształtu pomieszczenia – zatem istnieje ryzyko, że w pomieszczeniu zabraknie miejsca na meble z wystawy bądź pozostanie np. pusta przestrzeń pomiędzy nimi a ścianą,
  • wyższe ryzyko wystąpienia usterek i szybsze wyeksploatowanie się mebli – kuchnie z wystawy, choć nie były użytkowane jak w prawdziwej kuchni, były wielokrotnie testowane przez kupujących. Przez to np. prowadnice czy zawiasy mogą ulec uszkodzeniu i wymagać wymiany w niedalekiej przyszłości.

Meble z wystawy sklepowej mogą mieć także wady ukryte spowodowane przez klientów.Dlatego przed ich zakupem należy dokładnie je obejrzeć i sprawdzić, czy wszystko działa, jak należy.

Wybór kuchni z ekspozycji jest bardzo kuszący. Jednak warto dokładnie przeanalizować za i przeciw, aby ostatecznie nie rozczarować się podczas użytkowania mebli na co dzień.