Oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe

Ogród to wyjątkowe miejsce znajdujące się zazwyczaj w bliskim sąsiedztwie domu. Stanowi przestrzeń służącą do wypoczynku, rekreacji, a także pielęgnacji roślin (kwiatów, krzewów, drzewek).  W ogrodzie zaaranżowany może zostać plac zabaw dla najmłodszych, z piaskownicą, huśtawkami.  Ogród prezentuje się najlepiej w świetle dziennym, wtedy gdy możemy dostrzec urok roślin, dekoracji (wazonów, donic, pergoli, rzeźb), oczka wodnego, mebli, płotów. Jednak istnieją sposoby na ukazanie piękna naszej działki i wzmocnienie uwagi na detale również nocną porą. Widoczność ogrodu, jego detali  będzie zależna od zastosowanego oświetlenia. Firma LaMarta oferuje różnego rodzaju oświetlenie ogrodowe, przystosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Lampy ogrodowe gwarancją skutecznego rozświetlenia ogrodu

Lampy LED

Obecnie stosowane na rynku nowoczesne technologie produkcji lamp, z zamontowanym systemem LED sprawiają, że oświetlenie staje się energooszczędne i trwałe.  Tego typu oświetlenie zużywa mniej energii elektrycznej i świeci zdecydowanie dłużej od tradycyjnych żarówek. Gdy decydujemy się na zakup lamp powinniśmy pamiętać o tym, aby były wykonane z materiałów przystosowanych do pracy w warunkach zewnętrznych i narażonych na działanie czynników atmosferycznych. A więc muszą to być produkty odporne na opady, śnieg i deszcz oraz na letnie, wysokie temperatury powietrza. Powinny posiadać stopień ochronny o oznaczeniu IP44.

Lampy solarne

Oświetlenie solarne, jak sugeruje nazwa wykorzystuje energię promieni słonecznych, ładując się w trakcie dnia, a świecąc w nocy. Jest to kolejny rodzaj oświetlenia, który jest oszczędny i łatwy w podłączeniu.

Oświetlenie najazdowe

Lampy najazdowe (gruntowe) umieszczane są w podjazdach ogrodowych i na ścieżkach. Mają twarde, stalowe kołnierze i mocno wzmacnianą szybę. Skutecznie rozświetlają miejsca w ogrodzie służące do przemieszczania się.

Oświetlenie słupkowe

Oświetlenie słupkowe stanowią lampy stojące, które zamieszczone są wzdłuż ścieżek lub samodzielnie stojące na trawniku. Lampy stojące przy ścieżkach zawierają zazwyczaj czujniki ruchu, prowadzą do furtek, bądź bram.

Lampy w doniczce

Ciekawym i coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem przez klientów jest instalacja lamp w doniczkach. Obecnie sklep LaMarta oferuje dostępność lamp donicowych w trzech rozmiarach. Można je zamieszczać w donicach roślin o różnych wielkościach. Lampy te będą tworzyły piękne dekoracje tarasów, ganków, wejść do domów. Można też ustawiać je na balkonach, czy w ogrodzie.

W celu zapoznania się z ofertą lamp ogrodowych sklepu LaMarta zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: www.lamarta.pl.