Plafony do salonu – niski sufit to nie problem

Plafony do salonu – niski sufit to nie problem

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu. Masz wątpliwości? Zapytaj teściową, gdy przyjdzie Cię odwiedzić, co sądzi o wystroju. Przekonasz się, że na ten temat można by długo dyskutować. Zatem musisz zadbać o jego estetyczny wygląd jeżeli nie chcesz znosić krytycznych uwag. Jeśli się postarasz, być może nawet usłyszysz subtelną pochwałę. A zatem do dzieła! Od czego zacząć? Z pewnością od kwestii oświetlenia. W końcu jeżeli nie doświetlisz pokoju, nie wyeksponujesz także starannie dobranych dekoracji, które z pewnością będą wprawiały odwiedzających w zachwyt. Jeżeli marzysz o eleganckim żyrandolu lub ozdobnej lampie wiszącej, ale Twoim problemem jest niski sufit, nie martw się. Plafony do salonu potrafią również pięknie się prezentować, dobrze spełniać swoją funkcję i dodatkowo są bardzo proste w czyszczeniu. Przekonaj się, że warto zainteresować się takim rodzajem oświetlenia.

​Plafony do salonu – czym jest plafon?

Wśród lamp sufitowych wyróżniamy kilka rodzajów. Najbardziej charakterystycznym z nich jest żyrandol, czyli lampa która posiada wiele punktów świetlnych. Często ma kształt dużego świecznika, ale nowoczesne modele mogą przybierać różne formy. Lampy wiszące również są często wybieranym rozwiązaniem do pokoju gościnnego, sprawdzającym się tam, gdzie sufit jest odpowiednio wysoki. Kto natomiast decyduje się na plafony do salonu? Na pewno osoby, które nie lubią obijać się głową o klosz. Bowiem plafon będzie płasko przylegał do powierzchni sufitu, zamiast z niego zwisać. Mimo niepozornego wyglądu, specjalna blenda, pod którą kryje się żarówka, rozprowadza światło w taki sposób, aby możliwe było dobre oświetlenie pomieszczenia. Dzięki staraniom współczesnych projektantów, często potrafią także być bardzo okazałe i zwracać na siebie uwagę obserwujących. Zatem jeżeli odpowiednio wybierzesz model plafonu, otrzymasz lampę nie tylko funkcjonalną, ale również atrakcyjną pod względem wizualnym.

​Plafony do salonu – praktyczne rozwiązanie

Plafony do salonu to przede wszystkim korzystna opcja dla tych, którzy cenią dyskretne ozdoby, a jednocześnie cenią praktyczne rozwiązania. Możesz z powodzeniem bowiem dobrać przylegająca lampę sufitową, która pozwoli Ci na odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, a jednocześnie nie będzie dominować pod względem wizualnym. Zapewni za to należytą ekspozycję znajdującym się w pokoju elementom ozdobnym. Jeśli Twój salon ma duży metraż i obawiasz się, że pojedynczy plafon nie będzie w stanie spełnić potrzeb danego pomieszczenia, masz do wyboru kilka możliwości. Po pierwsze, możesz zamontować kilka plafonów, w strategicznych punktach, co pozwoli Ci doświetlić wybrane partie. Innym dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie plafoniady, czyli nieco bardziej rozbudowanej konstrukcji, złożonej z kilku plafonów. Możesz także postawić na oświetlenie uzupełniające, takie jak system kinkietów.

​Plafony do salonu – wyjątkowa estetyka

W swojej najprostszej i najbardziej rozpoznawalnej wersji plafon może się wydawać dosyć nudną lampą. Jednak na szczęście obecnie możemy znaleźć w katalogach bogaty wybór tego typu elementów oświetlenia, które potrafią naprawdę świetnie wyglądać i zaciekawić unikalnym projektem. Godne uwagi są na przykład te propozycje https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/12-plafony. Znajdziesz tam piękne i nowoczesne lampy sufitowe z połączeniem czerni i złota lub efektowne plafoniady. Bez względu na styl w jakim jest utrzymane pomieszczenie, z pewnością uda się znaleźć plafony idealnie dopasowane do Twojego salonu.