Łóżko z antresolą do pokoju dziecięcego

Łóżko z antresolą do pokoju dziecięcego

Wygodne łóżko z materacem do najlepsze miejsce, aby się wyspać. Zaś każdy rodzic wie, jak ważne jest, aby dziecko wysypiało się i wstawało wypoczęte i radosne. Niestety, z powodu niewygodnego miejsca do spania może mieć wielki problem z tym, sen będzie niespokojny, a dziecko obudzi się w złym humorze, obolałe i zmęczone.

Niestety, nie każdy wyobraża sobie, w jaki sposób można zmieścić w niewielkim pokoiku dziecięcym dodatkowy mebel. Szczególnie dotyczy to mieszkań w blokach, w których z reguły pokoje nie są zbyt przestronne. Dlatego wstawienie dodatkowego łóżka, które zajmie około 2m2 powierzchni jak np. łóżko dziecięce 200×90, wydaje się być niemożliwe. Czy jest na to inny sposób?

Dla osób, którym bardzo zależy na łóżku z wygodnym materacem dla dziecka stworzono szczególną ofertę – łóżka dla dzieci na antresoli. Antresole dla dzieci to idealne rozwiązanie w ciasnych pokojach. Zaś wyniesienie łóżka na pewną wysokość daje możliwość zagospodarowania powierzchni pod nim. Można więc powiedzieć, że zyskujemy dodatkową przestrzeń w pokoju. Jest to szczególnie pomocne w przypadku, kiedy mamy wyjątkowo mały i ciasny pokój. Wówczas możemy wykorzystać np. meble dziecięce z łóżkiem piętrowym, a pod nim znajdziemy miejsce na szafę i biurko. Wówczas w dość niewielkiej przestrzeni znajdziemy miejsce na wszystko, co najbardziej potrzebne naszemu dziecku.

Antresole dla dzieci to także świetny sposób, aby w jednym pokoju stworzyć przestrzeń dla dwójki dzieci. Jeśli zdecydujemy się na podwójne łóżko dla dzieci, jedno z nich będzie miało przestrzeń do spania na górze, zaś drugie na dole. To z pewnością bardzo ułatwi życie i zapewni dzieciom sporą wygodę. Oczywiście, możemy także zdecydować się na łóżka wysuwane dla rodzeństwa, jednak w przypadku małych pokoi może być z tym problem. W przypadku rodzin wielodzietnych, gdzie w jednym pokoju musi zamieszkać troje dzieci, najwygodniejszą opcją będzie potrójne łóżko. Wówczas jedno z dzieci może spać wysoko, na antresoli, zaś drugie na łóżku pod nim. Trzecie z dzieci może wykorzystać dodatkowe, wysuwane łóżko.

Obecnie, łóżka na antresoli dostępne są w wielu niezwykle ciekawych wzorach i kolorach. Wśród bardzo popularnych są: łóżko dla dzieci domek, łóżko miki, czy też właśnie łóżko na antresoli z meblami. Dzięki nim możemy stworzyć wyjątkowy pokój dla dziecka, zapewnić mu komfort, wygodny sen, a także odpowiednią przestrzeń w pokoju. Wykorzystując cała dostępną powierzchnię pokoju, dzięki łóżku piętrowemu możemy spełnić marzenie naszego dziecka, a także zapewnić mu wszystko, czego tylko potrzebuje. Nawet w wyjątkowo niewielkim pokoiku.