Masz pralkę z funkcją suszenia? Przeczytaj to!

Masz pralkę z funkcją suszenia? Przeczytaj to!

Pralko-suszarki zyskują w ostatnich latach szerokie grono zwolenników. Stanowią wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, że nie każdy ma możliwość suszenia swojego prania na zewnątrz, a nawet na balkonie. Zresztą przez większość roku ogranicza to panujące aura. Na czym polegają zalety i ewentualne wady pralko-suszarek? Czy posiadając to urządzenie warto jednocześnie zaopatrzyć mieszkanie w tradycyjną suszarkę?

Na czym polegają zalety pralko-suszarek?

O sukcesie pralko-suszarek decyduje oczywiście uniwersalność tego urządzenia i połączony z nią komfort. Korzystając z funkcji suszenia nie trzeba martwić się o rozwieszanie prania, a w mniejszym mieszkaniu można przy tym zaoszczędzić przestrzeń, jaką zajmuje tradycyjna suszarka. Przy niepełnym załadunku proces prania i suszenia stanowi jedność – na jego końcu z pralko-suszarki wyjmujemy suchą odzież i tkaniny. Większość pralko-suszarek to sprzęty idące z duchem czasu, którymi można na przykład sterować przy pomocy smartfona. Prawdopodobnie urządzenia te na stałe wpiszą się w krajobraz naszych mieszkań.

Jakie wody ma pralka z funkcją suszenia?

Jednocześnie pralko-suszarki mają pewne wady. Jedną z nich jest wspomniany niepełny załadunek. Decydując się na pranie o wadze 8 kg, aby skorzystać z możliwości suszenia, należy przed jego rozpoczęciem wyjąć niemal połowę zawartości bębna. Część odzieży wymaga więc rozwieszenia, albo kilkugodzinnego oczekiwania na swoją kolej. Warto wspomnieć, że cały cykl prania i suszenia trwa zależnie od modelu około 5 godzin. Większość dostępnych na rynku urządzeń nie korzysta z nowoczesnych pomp ciepła, a raczej grzałki, która rozgrzewa tkaniny do nawet 80 stopni Celsjusza. Nie dla każdego materiału jest to korzystne. Ponadto ubrania opuszczające pralkę pozostają pogniecione i wymięte. Nie bez znaczenia pozostają stosunkowo wysokie koszty suszenia prania w ten sposób.

Dlaczego tradycyjne suszarki wciąż są przydatne?

Warto zaopatrzyć gospodarstwo domowe w wygodną pralko-suszarkę, jednak współczesne modele nie są rozwiązaniem doskonałym. Przynajmniej część prania zdecydowanie lepiej suszyć w sposób tradycyjny. Przy ograniczonej powierzchni dobrze sprawdzą się suszarki o kompaktowych rozmiarach, albo warianty pionowe pozwalające suszyć tkaniny na kilku poziomach. Więcej informacji na temat dostępnych modeli tradycyjnych suszarek można znaleźć na stronie: https://www.leifheitsklep.pl/pl-pl/suszarki/4908.