Sam zrobię półki na książki …. Ale gdzie?

Sam zrobię półki na książki …. Ale gdzie?

Za czasów naszych dziadków, niczym niezwykłym było wykonywanie mebli w swoim własnym zakresie. Z biegiem czasu chęć do samodzielnego majsterkowania niemal zupełnie zanikła. Jednak ostatnie lata nieco zmieniły to podejście i pojawiła się moda na rękodzieło i wszystko, co można wykonać samodzielnie. Coraz więcej osób chce pochwalić się własnoręcznie wykonanymi meblami czy dekoracjami. Pojawia się jednak mały problem – gdzie je można zrobić. Podpowiadamy jak sobie z tą trudnością poradzić.

Samodzielnie wykonany mebel napawa dumą jego wytwórcę. Jednak nie każdy ma szansę pochwalić się półką czy regałem zrobionym przez siebie. Bywa, że problemem jest brak umiejętności, ale często powodem rezygnacji z działań jest brak miejsca na podjęcie prób tworzenia własnych mebli. Tylko nieliczni mogą pochwalić się własnym warsztatem stolarskim lub choćby piwnicą czy garażem, gdzie swobodnie mogliby majsterkować. Znacznie częściej brak miejsca tłumi już w zarodku marzenie o własnych produktach meblarskich.

Zrób to sam

Jak się jednak okazuje wiele trudności można pokonać. Coraz częściej pojawiają się warsztaty, które otwierają swoje podwoje nie tylko dla specjalistów, ale również dla młodych adeptów sztuki stolarskiej. Chociażby Stolarnia Warszawska wśród szerokiej oferty usług ma także możliwość wypożyczenia całego warsztatu. Jeśli tylko chcesz, i mieszkasz w okolicy, możesz przywieźć materiały i w dobrze wyposażonym warsztacie wykonać wymarzony mebel. Do twojej dyspozycji jest nie tylko przestrzeń ale i narzędzia niezbędnie do pracy.

Możesz liczyć na pomoc

To jednak nie wszystko. Jeśli do tej pory nie miałeś w ręku piły, szlifierki czy wkrętarki, nie musisz się martwić. Wprawdzie te narzędzia mogą być niebezpieczne i nieumiejętne ich wykorzystanie może prowadzić do uszczerbku na zdrowiu, ale przecież nie zostaniesz sam. Jeśli chcesz, możesz poprosić o wsparcie i pomoc podczas swoich pierwszych prac stolarskich.  Na Twoją prośbę wykwalifikowani stolarze pomogą Ci odpowiednio wymierzyć, dociąć i pozbijać wymarzony mebel. Doradzą także co zrobić, aby nie zniszczył się podczas codziennego użytkowania.

Nie tylko w Warszawie

A co jeśli nie mieszkasz w Warszawie? Musisz dokładnie rozejrzeć się wokoło. Być może także w Twojej okolicy znajduje się warsztat, który w swojej ofercie ma udostępnianie powierzchni i narzędzi osobom z zewnątrz. Jeśli nie miałeś dotychczas do czynienia ze stolarką zapytaj też o opiekę i wsparcie techniczne pracownika stolarni. Dzięki temu masz pewność, że Twój pierwszy mebel nie będzie  skropiony krwią a jedynie elegancko zabezpieczony wysokiej jakości lakierem.