Listwy oświetleniowe przysufitowe – nowoczesny pomysł na oświetlenie wnętrza

Listwy oświetleniowe przysufitowe – nowoczesny pomysł na oświetlenie wnętrza

Modelowanie przestrzeni z pomocą światła to zdecydowanie najtańszy i najłatwiejszy sposób na nadanie pomieszczeniu klimatu. Jednym z produktów, które doskonale sprawdzą się jako źródło światła oraz jako modna, elegancka ozdoba, jest listwa oświetleniowa sufitowa. Skąd wynika jej popularność?

Listwy oświetleniowe sufitowe – uniwersalność i dowolność aranżacji

Mówiąc o zaletach takiego produktu, należy wspomnieć o tym, że można go zastosować dosłownie wszędzie. Nie ma znaczenia, czy potrzebujemy ciekawego akcentu do salonu, pokoju dziecięcego czy sypialni – z każdego z tych miejsc listwa oświetleniowa wydobędzie nową jakość. Co istotne, dają one niezliczone możliwości aranżacyjne, bo można je dowolnie ze sobą łączyć. W niektórych pomieszczeniach spotkamy się z wariantami listew, które montuje się nie tylko pod sufitem, ale też na meblach. Trudno o bardziej uniwersalne oświetlenie. Dodatkowo z ogromnym wdziękiem poddaje się ono pomysłom właściciela mieszkania. Taka dowolność zastosowania staje się szczególnie ważna, gdy zależy nam na tym, żeby z pomocą listwy zakamuflować konkretny problem, np. nieestetyczną plamę lub pęknięcia.

Jak zamontować listwy sufitowe?

Zmiany w obrębie mieszkania czasem przekraczają nasze umiejętności i wtedy konieczne jest wezwanie fachowca, co oczywiście zwiększa koszty całego przedsięwzięcia. Jak pod tym względem przedstawiają się listwy oświetleniowe sufitowe? Z instalacją produktu bez problemu poradzą sobie nawet laicy. Oznacza to, że każda osoba, która chciałaby wprowadzić taką zmianę w swoim mieszkaniu, może to zrobić na własną rękę. W listwach led dostępnych w takich sklepach, jak np. Styroplast, do stworzenia produktu wykorzystano styrodur. W efekcie konstrukcja, chociaż przypomina element gipsowy, jest bardzo lekka, a wykonanie estetycznych łączeń między poszczególnymi elementami nie sprawia problemu.

Co jeszcze warto wiedzieć o nowoczesnych listwach sufitowych?

Listwy oświetleniowe, oprócz wyżej opisanych zalet, wyróżnia dodatkowo:

  • Trwałość

Wybierając oświetlenie do mieszkania, zależy nam na tym, żeby było ono funkcjonalne i prezentowało się świetnie przez jak najdłuższy czas. Decydując się na listwy oświetleniowe sufitowe, dobrze jest zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały stworzone. Lekkość produktu nie powinna oznaczać, że jest od delikatny i podatny na uszkodzenia. Producenci nowoczesnych listew zadbali o to, żeby takie rozwiązania ozdabiały wnętrza przez długi czasu. Za odporność odpowiada wspomniany wcześnie styrodur, czyli polistyren ekstrudowany XPS.

  • Energooszczędność

Nawet najpiękniejsze rozwiązania do domu nie spełnią oczekiwań nowoczesnego klienta, jeśli będą wiązały się z koniecznością płacenia wysokich rachunków. W przypadku oświetlenia LED to nie jest problemem. Taki typ żarówek słynie z niskiego zużycia energii, dlatego wyposażając się w nowoczesne listwy oświetleniowe sufitowe, inwestujemy w wyposażenie modne i jednocześnie ekonomiczne.

O listwach oświetleniowych sufitowych przeczytają Państwo więcej pod linkiem: https://styroplast.pl/listwy-oswietleniowe-sufitowe-i-przysufitowe/