Łóżko podwójne z pojemnikiem – 6 propozycji na praktyczne zagospodarowanie sypialni

Łóżko podwójne z pojemnikiem – 6 propozycji na praktyczne zagospodarowanie sypialni

Sen to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, niezbędna w jego życiu. Przeciętnie spędzamy aż 1/3 czasu swojego życia na sen. Te kilka godzin są niezwykle istotne w naszym rozwoju, ponieważ w wielkim stopniu wpływają na nasze zdrowie oraz jakość naszego życia. Niezapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości snu, prowadzi do trzech rodzajów skutków. Pierwszy rodzaj to skutki fizyczne tj. senność, zmęczenie, nadciśnienie. Drugim jest upośledzenie funkcji poznawczych objawiający się np. spadek wydajności, skupienia oraz motywacji, obniżenie koncentracji i zdolności intelektualnych oraz wzrost ryzyka wypadków w pracy i podczas jazdy. Trzecim negatywnym skutkiem są komplikacje związane ze zdrowiem psychicznym. Podsumowując, niewystarczająca ilość snu zaburza zdolności myślenia, radzenia sobie ze stresem oraz pracy układu immunologicznego i radzenia sobie z emocjami. Jednym z czynników wpływających na idealny sen to nie tylko czas jego trwania, ale również jego jakość, dlatego tak bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego łóżka oraz materacu. Łóżko podwójne z pojemnikiem pozwoli Ci się dobrze wyspać i zapomnieć o bałaganie w sypialni!

Łóżka z pojemnikami 

Od prześcieradeł i kołder, po ubrania i buty – sypialnia musi pomieścić całkiem sporo. Łóżka tapicerowane i łóżka ze schowkami nie tylko pozwolą porządnie się wyspać, ale też dorzucą trochę dodatkowego, tak potrzebnego miejsca do przechowywania. A co lepsze, w takim układzie nie trzeba odkurzać podłogi pod łóżkiem. 

Podwójne łóżka – jaki rozmiar wybrać? 

To wszystko zależy przede wszystkim od przestrzeni, jaką dysponujemy. Jeżeli jest ona nieograniczona, najlepszym i najwygodniejszym łóżkiem dla dwojga jest king size o wymiarze 200 × 200 cm. W tak dużym łóżku zmieszczą się wygodnie dwie osoby plus dzieci plus ewentualni puchaci przyjaciele. Łóżko o wymiarze 160 × 200 cm to optymalna wielkość łóżka przeznaczonego dla dwóch osób, które jest na tyle duże by słodko i wygodnie w nim spać, lecz na tyle małe, by zmieścić się w większości sypialni. Jeśli jednak dysponujesz jedynie małym pokojem, łóżko o wymiarach 140 × 200 cm też spełni swoją funkcję, jest również bardzo wygodne do spania dla jednej osoby. 

Inne ważne parametry 

Ponieważ łóżko to element centralny każdej sypialni, przy wyborze naszego mebla, należy pomyśleć o tym, jaki wygląd nam się marzy i czy wpasuje się do stylu, w którym chcemy urządzić pomieszczenie. Jeśli w domu są zwierzęta, które mogłyby łatwo pobrudzić jasny materiał, czy materiał jest łatwy w czyszczeniu I odporny na zwierzęce pazurki. 

Ostatni parametr to funkcjonalność. Przy wyborze odpowiedniego łóżka należy zadać sobie pytanie, ile miejsca na przechowanie pościeli jest nam potrzebne? Czy wolimy wysuwane szuflady, czy otwierane od góry komory pod łóżkiem? Jakie wezgłowie jest dla nas najwygodniejsze? Oraz jaki rozmiar najbardziej nam odpowiada. 

Mając te wszystkie informacje elementy na uwadze, łatwiej będzie nam znaleźć dla siebie odpowiednie łóżko. 

Łóżko podwójne z pojemnikiem – najciekawsze opcje

#1 – Divan otomana z boczną windą

Divan otomana z boczną windą to doskonałe łóżko podwójne z pojemnikiem dla osób ceniących sobie prostotę, funkcjonalność i wygodę. Dzięki braku wezgłowia oraz otwieraniu od góry, łóżko to doskonale sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ nie zabiera więcej miejsca niż ma w pierwotnej formie i można ustawić je pod oknem lub ścianą. Dwukomorowy spód daje nam dużo miejsca pod spodem na przechowywanie pościeli, koców, ręczników i innych przedmiotów, dzięki temu doskonale wykorzystasz swoją przestrzeń. Dodatkową zaletą takiego łóżka jest to, że nie trzeba pod nim odkurzać, dzięki czemu łatwiej o czystość w Twojej sypialni. Dzięki bocznemu otwieraniu, łóżko daje swobodny dostęp do pojemnika. 

Łóżko zostało solidnie wykonane z płyty meblowej, a podstawa łóżka osadzona jest na niskich chromowanych nóżkach. Łóżko wykończone jest tkaniną szenilową, która to cechuje się wysoką miękkością, jest przyjemna w dotyku, a przy tym bardzo wytrzymała i łatwa w utrzymaniu. Dodatkowa warstwa Cleanaboo zabezpiecza łóżko przed zabrudzeniami. 

#2 – Łóżko Home Source

Łóżko Homem Source charakteryzuje się wysoką klasą i nowoczesnym wyglądem. Elegancka imitacja skóry w czarnym kolorze umożliwia dopasowanie łóżka do wielu aranżacji, szczególnie nowoczesnych, industrialnych, czy loftowych. Taki kolor obicia jest również wspaniałym tłem dla podkreślenia kolorowej pościeli z ciekawym wzorem. 

Łóżko zbudowane zostało z wysokiej jakości płyty meblowej, jest wytrzymałe oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Stelaż łóżka posiada siłowniki gazowe, które umożliwiają wygodne podnoszenie materaca od dolnej części łóżka w górę. Takie rozwiązanie tak jak w poprzednim przypadku, daje dużą oszczędność miejsca, dlatego łóżko to świetnie sprawdzi się również w mniejszych sypialniach. Dzięki prostemu zagłówkowi, łóżko można dosunąć całkowicie do ściany I zapewni nam wygodę podczas wieczornego czytania. Przestrzenny pojemnik pod spodem gwarantuje dużo miejsca na schowanie pościeli, ręczników, ubrań czy innych przedmiotów. Mebel obity jest sztuczną skórą poliuretanową, która jest prosta w czyszczeniu. Stelaż posiada listwy sprężynowe umieszczone w plastikowej kieszonce, które zapobiegają skrzypieniu łóżka. Dodatkowym atutem łóżka jest brak potrzeby odkurzania pod nim. 

Łóżko ma długość 202,5 cm i szerokość 145 cm. Wysokość zagłówka wynosi 84,5 cm, wysokość podnóżka to 34 cm, prześwit to 4 cm, a głębokość pojemnika wynosi 28 cm.  

łóżko podwójne z pojemnikiem - Zdjęcie 1

#3 – Łóżko Home Source Side Lift sztuczna skóra

Tak jak poprzednik łóżko Homem Source Side Lift to wysoka klasa oraz nowoczesny, elegancki design. Gustowna imitacja skóry w czarnym kolorze umożliwia dopasowanie łóżka do wielu aranżacji, szczególnie nowoczesnych, industrialnych, czy loftowych. Taki kolor obicia jest również wspaniałym tłem dla podkreślenia kolorowej pościeli z ciekawym wzorem. 

Łóżko zbudowane zostało z wysokiej jakości płyty meblowej, jest wytrzymałe oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Stelaż łóżka posiada siłowniki gazowe, które umożliwiają wygodne podnoszenie materaca z jednej strony łóżka, dając swobodny dostęp do pojemnika. Dzięki prostemu zagłówkowi, łóżko można dosunąć całkowicie do ściany I zapewni nam wygodę podczas wieczornego czytania. Przestrzenny pojemnik pod spodem gwarantuje dużo miejsca na schowanie pościeli, ręczników, ubrań czy innych przedmiotów. Mebel obity jest sztuczną skórą poliuretanową, która jest prosta w czyszczeniu. Stelaż posiada listwy sprężynowe umieszczone w plastikowej kieszonce, które zapobiegają skrzypieniu łóżka. Dodatkowym atutem łóżka jest brak potrzeby odkurzania pod nim. Łóżko to tak samo jak poprzednici, doskonale sprawdzi się w mniejszych sypialniach, ponieważ można ustawić je nawet przy ścianie i zachować pełny dostęp do pojemnika pod spodem.

Łóżko podwójne z pojemnikiem ma długość 202 cm i szerokość 151 cm. Wysokość zagłówka wynosi 85 cm. 

łóżko podwójne z pojemnikiem - Zdjęcie 1

#4 – Drewniane łóżko podwójne z pojemnikiem Birlea Phoenix

Łóżko podwójne z pojemnikiem Birlea Phoenix to nowoczesny mebel w ciepłym drewnianym kolorze. Wprowadzi do każdej sypialni atmosferę relaksu i spokoju. Ciepły drewniany kolor pięknie kontrastuje z ciemniejszymi ścianami np. Bordowy, oliwkowa zieleń, granat wpadający w szarość. Będzie również doskonałym tłem zarówno dla jednolitej, jak i kolorowej, wzorzystej pościeli. 

W przeciwieństwie do poprzedników, łóżko to zbudowane zostało z drewna sosnowego i ma nieco inny styl. Cechuje się wysoką wytrzymałością, a przy tym zachwyca naturalnym pięknem. Dzięki siłownikom materac można wygodnie podnosić od dolnej części łóżka w górę. Dzięki prostemu kształtowi zagłówka, łóżko można dosunąć całkowicie do ściany, co zapewni nam wygodę podczas wieczornego czytania. Przestrzenny pojemnik pod spodem przedzielony szczebelkami gwarantuje dużo miejsca na schowanie pościeli, ręczników, ubrań czy innych przedmiotów oraz ułatwia ich segregację. Stelaż posiada listwy sprężynowe, które umożliwiają naturalne odbicie i zapobiegają skrzypieniu łóżka. Dodatkowym atutem łóżka jest brak potrzeby odkurzania pod nim oraz ochronna płyta podłogowa. 

Łóżko ma długość 210,2 cm i szerokość 135,3 cm. Wysokość zagłówka wynosi 106 cm. 

łóżko podwójne z pojemnikiem - Zdjęcie 1

#5 – Podwójne łóżko z pojemnikiem marki Direct Furniture Suppliers

Podwójne łóżko z pojemnikiem od Direct Furniture Suppliers to nowoczesny design i luksusowe wykończenie. Elegancka imitacja skóry w czarnym połyskującym kolorze umożliwia dopasowanie łóżka do wielu aranżacji wnętrz, szczególnie nowoczesnych, industrialnych, czy loftowych. Klasyka czarnego koloru obicia oraz prosty kształt łóżka, stanowi wspaniałe tło dla podkreślenia kolorowej pościeli z ciekawym wzorem. W tym przypadku imitacja skóry posiada połysk, co nadaje łóżku specjalnego charakteru – idealne dla osób z tzw. „pazurem”.

Łóżko stworzone jest z wysokiej jakości płyty meblowej, jest wytrzymałe oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Stelaż łóżka posiada siłowniki gazowe, które umożliwiają wygodne podnoszenie materaca od dolnej części łóżka w górę. Dzięki prostemu zagłówkowi, łóżko można dosunąć całkowicie do ściany i zapewni nam wygodę podczas wieczornego czytania. Przestrzenny pojemnik pod spodem daje dużo miejsca na schowanie pościeli, ręczników, ubrań czy innych przedmiotów, dzięki czemu utrzymamy w domu ład I świetnie zagospodarujemy przestrzeń. Mebel obity jest sztuczną skórą poliuretanową, która jest łatwa w czyszczeniu. Stelaż posiada listwy sprężynowe umieszczone w plastikowej kieszonce, które zapobiegają skrzypieniu łóżka. Dodatkowym atutem łóżka jest brak potrzeby odkurzania pod nim. 

Łóżko ma długość 202 cm i szerokość 135 cm. Wysokość zagłówka wynosi 90 cm.

łóżko podwójne z pojemnikiem - Zdjęcie 1

#6 – Caspian Ottoman łóżko z pojemnikiem

Stylowe łóżko Caspian Ottoman to ,,must-have” nowoczesnych sypialni. Prosty prostokątny kształt, wysokie wezgłowie i obicie z materiału imitującego skórę sprawia, że mebel ten odznacza się wysoką klasą. Doskonale sprawdzi się w aranżacji nowoczesnej, industrialnej i loftowej, a głęboka matowa czerń będzie świetnym tłem dla wzorzystej pościeli.

Konstrukcja łóżka zrobiona jest solidnej metalowej ramy, w prostokątnej konstrukcji rur, co zapewnia jego trwałość. Siłowniki gazowe umożliwiają łatwe i wygodne podnoszenie materaca od dolnej części łóżka w górę. Dzięki prostemu zagłówkowi, łóżko można dosunąć całkowicie do ściany, przez co wykorzystasz maksymalnieprzestrzeń w Twojej sypialni, a dodatkowo zapewni nam wygodę podczas wieczornego czytania. Duży pojemnik pod materacem gwarantuje dużo miejsca na schowanie pościeli, ręczników, ubrań czy innych przedmiotów, a dzięki takiemu rozwiązaniu pod łóżkiem nie trzeba odkurzać, co jest dodatkowym atutem. Łóżko obite jest sztuczną skórą, dzięki czemu mebel jest przyjazny weganom, która jest bardzo efektowna i prosta w czyszczeniu, a spód dodatkowo obity jest tkaniną, aby zapobiec kurzeniu w pojemniku. Stelaż posiada listwy sprężynowe umieszczone, które zapobiegają skrzypieniu łóżka.

Łóżko ma długość 202 cm i szerokość 154 cm, a wysokość z wezgłowiem wynosi 86 cm.

łóżko podwójne z pojemnikiem - Zdjęcie 1

Podsumowanie

Dobrze dobrane łóżko stanowi nierozłączny element każdego domu, dlatego warto zadbać o to, aby nie tylko nam służyło, ale również doskonale komponowało się w aranżację naszego wnętrza pod względem samego wyglądu, jak i gabarytu. Tak więc łóżko ma być funkcjonalne, estetyczne i wygodne. Aby nadać sypialni nowoczesności i optycznie ją powiększyć, warto kupić łóżko w jasnej kolorystyce, np. jasne drewno lub biel, aby ją ocieplić poleca się średniociemne drewno, a do sypialni typu industrialna lub loft, pasują łóżka o ciemnej tonacji, których ramy zrobione są z surowszych materiałów.