Wygodny fotel – jak wybrać?

Wygodny fotel – jak wybrać?

Jak wybrać fotel idealny do codziennego wypoczynku? A czym powinien wyróżniać się taki do pracy? Dziś poznamy podpowiedzi, które pomogą nam w zakupie idealnego fotela. Sprawdźmy więc, na co powinniśmy zwrócić uwagę, by nasza decyzja była trafiona. 

W dzisiejszych większość z nas zwraca uwagę na piękne wnętrza. Wystrój ma znaczenie, ponieważ wpływa nie tylko na wizualną stronę naszego mieszkania, ale i na nasze samopoczucie. Piękny dom, urządzony zgodnie z naszymi preferencjami to miejsce, które istnieje właśnie dla nas. Dlatego też, gdy decydujemy się na zakup nowego fotela, musimy przemyśleć wiele kwestii. Przede wszystkim, powinien nie tylko pasować do wnętrza, ale i stanowić jego dodatkową ozdobę. Oczywiście musi być też wygodny. Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę, gdy kupujemy fotel do salonu oraz do biura. Jakie meble są modne w tym sezonie? 

Fotel do salonu — jaki wybrać? 

Meble do salonu bardzo często nazywa się potocznie ”wypoczynkami”. Bo właśnie z tym się nam kojarzą. Pokój dzienny to miejsce wypoczynku i relaksu. Dlatego też fotele do salonu powinny być przede wszystkim niezwykle wygodne. Miękkie siedzisko i stabilne podparcie dla pleców to podstawa. Bardzo ważne, aby mebel wykonany był z solidnego materiału. Nie mniej istotna jest też kwestia estetyki. Jeśli chodzi o kolorystykę i sam design, dopasujmy go do ogólnej stylistyki wnętrza. W salonach urządzonych industrialnie świetnie będą prezentować się fotele z metalowymi detalami. Welurowy z pikowaniami to natomiast idealne dopełnienie stylu glamour. 

Jakie fotele są obecnie modne? W tym sezonie bez wątpienia rządzi kolor. Ciemnozielona, kobaltowa, bordowa, czy pudrowo-różowa tapicerka to absolutne hity. W połączeniu ze złotymi elementami stanowi kwintesencję elegancji. Nie możemy zapomnieć też o fotelach w stylu skandynawskim, które również mają bardzo mocną pozycję w tegorocznych trendach. 

Wygodny fotel do pracy — na co zwrócić uwagę?

Fotel to mebel, który kojarzy się nam przede wszystkim z wypoczynkiem. Kto jednak powiedział, że miękkie, wygodne i designerskie fotele nie nadają się też do pracy przy biurku? Dot Design to sklep z fotelami będący najlepszym dowodem na to, że mogą być one nie tylko funkcjonalne, ale i szalenie stylowe. Posiadanie wygodnego krzesła do pracy jest niezwykle ważne szczególnie obecnie, gdy większość osób pracuje zdalnie. 

Czym powinien wyróżniać się idealny fotel do pracy? Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę, aby posiadał podłokietniki oraz funkcję obrotu. Dla wielu osób ważną kwestią będzie także możliwość regulacji wysokości o oparcia. 

Źródło: materiał zewnętrzny