Szynaka meble Łódź

Szynaka meble Łódź

Jak stworzyć wnętrze w kolonialnym stylu, które będzie zachwycać pięknem? Jeżeli chcesz zaaranżować swój salon, jadalnię czy sypialnię w sposób ponadczasowy i elegancki, gdzie estetyka i funkcjonalność będą tak samo ważne, to koniecznie postaw na stylistykę inspirowaną egzotyczną podróżą do Indii, czy krajów afrykańskich. Zachwycać Cię będzie wytworność, egzotyka i nuta orientalnego charakteru, a przy tym solidność mebli, nierzadko ręcznie wykonanych.

Wybór mebli ma największe znaczenie

Niewątpliwie najważniejszym elementem w każdym wnętrzu są meble. Tutaj polecamy modele wykonane z litego drewna, które są masywne, ciężkie, a przy tym niezwykle piękne. Widoczne na powierzchni słoje oraz sęki dodają każdej komodzie, witrynie czy stołowi niepowtarzalnego charakteru i unikalności. Oczywiście to nie koniec zalet mebli z drewna, wszak wprowadzają one do wnętrza zdrowy mikroklimat i polecane są nawet dla alergików. Jeżeli szukacie wyjątkowych mebli z drewna, to doskonałą propozycją będą moduły od producenta Szynaka Meble Łódź. Tutaj do wyboru są gustowne, geometryczne komody i kredensy z widocznymi ryflowaniami i frezowaniami, a także szklanymi frontami. Można zdecydować się na meble posadowione na nóżkach, które świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie stosuje się ogrzewanie podłogowe. Warto podkreślić, że dodatkowo równoważą wnętrze i nie przytłaczają nawet tego o niewielkiej powierzchni użytkowej. Rzeźbienia w górnym wieńcu dodają eleganckiego charakteru i wpisują się w orientalną stylistykę. Głębokie wybarwienie, np. litego drewna olchowego czy dębowego idealnie komponuje się z wykończeniem ścian w soczystych, głębokich kolorach, takich jak szmaragdowy, szafranowy czy imbirowy, które świetnie prezentują się w stylistyce kolonialnej. Do komód czy witryn dopasujesz łóżko do sypialni w takim samym stylu, a także gustowne szafy.

Dodatki tworzą klimat

Oprócz gustownych mebli w stylistyce kolonialnej czy innej opartej na litym drewnie warto pamiętać o dodatkach, które zasadniczo tworzą klimat. Na pewno na kanapie powinny znaleźć się poduszki w ornamentowe wzory. Świetnie do takiego wnętrza pasować będą także długie zasłony w kolorze butelkowej zieleni, które wprowadzą do pomieszczenia więcej ciepła i harmonii. Nie można zapomnieć również o lustrach, oczywiście w drewnianych ramach i glinianych dekoracjach. To dodatki decydują o charakterze wnętrza, dlatego wiele funkcjonalnych brył meblowych z litego drewna można dopasować nie tylko do stylistyki kolonialnej, ale również rustykalnej czy industrialnej.