Odkrywamy niszowe meble – meble do restauracji

Odkrywamy niszowe meble – meble do restauracji

Jak urządzić restaurację, żeby nie wyglądała nudno i typowo? Chociaż ogromny wpływ na kształt aranżacji mają dodatki i ozdoby, warto zacząć te rozważania od rzeczy podstawowej, a mianowicie od doboru mebli.

Jak urządzić restaurację, żeby nie wyglądała nudno i typowo? Chociaż ogromny wpływ na kształt aranżacji mają dodatki i ozdoby, warto zacząć te rozważania od rzeczy podstawowej, a mianowicie od doboru mebli.

Meble do restauracji – jak wybrać te właściwe?

Zanim zaczniemy zapoznawać się z ofertą sklepów i wybierać spośród różnych wariantów i modeli, dobrze jest zastanowić się nad funkcjonalnością rozwiązań. Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie „kto odwiedza nasz lokal i w jakim celu”?. Do punktów gastronomicznych czasem przychodzi się po to, żeby zjeść posiłek i jak najszybciej opuścić miejsce. W taki sposób funkcjonują różnego rodzaju bary szybkiej obsługi o niewielkim metrażu (często oferujące również dania na wynos). Na drugim biegunie znajdują się restauracje, oferujące kompleksowe doświadczenie. Do takich miejsc przychodzi się z myślą o dłuższej wizycie. Przeważnie są to lokale bardziej wykwintne, w których duży nacisk kładzie się na elegancki wystrój.

Dopiero takie rozpoznanie charakteru miejsca oraz potrzeb samego klienta pozwoli nam skutecznie wybrać odpowiednie rodzaje mebli. Jeśli już odpowiedzieliśmy sobie na najważniejsze pytanie, możemy przejść dalej, a mianowicie skupić się na stworzeniu wyjątkowej aranżacji.

Niszowe meble – co to właściwie oznacza?

Gdy myślimy o niszowym, oryginalnym umeblowaniu, przeważnie kojarzą się nam niecodzienne, designerskie konstrukcje. Wybierając meble do restauracji, nie powinniśmy dać się ponieść takim eksperymentom. Wyposażenie powinno być przede wszystkim wygodne. Jak więc zadbać o to, żeby wybrane modele były wyjątkowe, ale jednocześnie w swojej ekstrawagancji nie zatracały funkcjonalności? Meble do restauracji znajdą Państwo tutaj https://hagea.pl/blog/jak-wybrac-meble-do-restauracji-4/

Jednym ze skutecznych rozwiązań jest wybranie odpowiedniego sklepu. W zwykłych, sieciowych sklepach przeważnie spotkamy się po prostu z kilkoma wariantami kolorystycznymi tego samego mebla. Często wybór modeli jest też dość ograniczony. Poza tym produkty największych sieciówek często są tak dobrze znane, że klient, po wejściu do naszego lokalu, może od razu rozpoznać, gdzie zaopatrzyliśmy się w wyposażenie.

Jeśli jednak zrezygnujemy z zakupów w sieciówkach i wybierzemy sklep taki, jak np. Hagea, możemy liczyć na:

  • Wysoką jakość wykonania. Stół drewniany (https://hagea.pl/produkty/stoly/restauracja/) i krzesła do restauracji (https://hagea.pl/produkty/krzesla/tapicerowane/) są bardzo intensywnie eksploatowane. Przedsiębiorstwa, które zaopatrują gastronomię, wiedzą, jak istotna jest w tym przypadku jakość wykonania.
  • Większe możliwości zindywidualizowania produktu. W takich sklepach czasem możemy nie tylko wybierać spośród ogromnej liczby wzorów materiału, wykorzystanego do stworzenia tapicerowania. Niekiedy możemy też wpłynąć na konstrukcję samego mebla.
  • Ciekawsze modele. Niezależnie od tego, czy poszukujemy mebli minimalistycznych i surowych (np. prostego drewnianego stołu do restauracji), czy może bardziej ekstrawaganckich rozwiązań, robiąc zakupy w odpowiednim sklepie, unikniemy powtarzalności. Ciekawsze i wyjątkowe modele pozwolą nam więc stworzyć miejsce o unikalnym charakterze.