Łóżko młodzieżowe z materacem

Łóżko młodzieżowe z materacem

Wstęp

Łóżko młodzieżowe z materacem to dla rodziców wybór naprawdę trudny. Tak trudny, jak okres dojrzewania ich nastolatków. Młodzież pełna buntu, własnych ścieżek i wyborów, dość niechętnie zgadza się z rodzicami a już na pewno jeśli chodzi o to co jest na czasie i trendy.

Dlatego łóżko dla dorastających najlepiej wybierać wspólnie i nawet jeśli wybór dziecka bardzo odbiega od naszych wyobrażeń, to w końcu ono będzie z niego korzystać, niech wybiera takie, które będzie go cieszyć i w którym będzie mu wygodnie. I tak najważniejszy jest materac i w tej kwestii nastolatek będzie polegał na doświadczeniu osób starszych.

Tak, że niech to będą złożone dwie palety na krzyż, byle na wierzchu leżał najlepszy wśród materacy. Nie będzie oczywiście tak źle, nastolatek też lubi się otaczać pięknem. Zaproponuj mu do wyboru kilka przedstawionych poniżej propozycji, na pewno któryś przypadnie mu do gustu.

Zanim jednak zaczniecie się rozglądać za łóżkiem młodzieżowym, przyjrzyjcie się pomieszczeniu, które będzie sypialnią Waszego dziecka.

Jest co prawda zwyczaj remontowania pomieszczeń przed wstawieniem nowych mebli, ale z kolorystyką i innymi sprzętami poczekajcie do czasu, aż łóżko zostanie wybrane. Ono powinno być punktem centralnym w pokoju młodzieżowym. Do niego dopiero dobieramy biurko i szafki.

Łóżko młodzieżowe z materacem – dobry wybór

Łóżko tapicerowane Corium z materacem – niebieskie

łóżko młodzieżowe z materacem - Zdjęcie 1

Barwa chabrów należy do ulubionych kolorów młodych chłopców. I choć zachwyci również dziewczęta, to one skłonią się raczej ku delikatniejszym barwom.

Przecudny, zaokrąglony zagłówek wspomoże plecy pochylające się nad książkami i będzie pomocny nawet podczas wieczornej strzelanki.

Nie można zapomnieć o walorach estetycznych tego łóżka. Młodzi ludzie często zapraszają gości. Pokój wyposażony w ten elegancki mebel zrobi na pewno duże, pozytywne wrażenie.

Nie będzie się jednak dobrze prezentował w bałaganie i pokoju zastawionym niepotrzebnymi sprzętami. Wstawiamy łóżko, biurko i fotele ze stolikiem o ile się zmieści. Co do szafy, to najlepiej żeby ginęła we wnęce lub była w kolorze zbliżonym do koloru ścian.

Funkcjonalnym elementem łóżka test podwyższenie, umożliwiające wstawienie pod nie niskiej skrzyni lub kilku pudełek na mniej używane przedmioty.

Patrząc na drewniane, subtelne nóżki łóżka, aż się prosi o drewniane elementy wystroju. Oczywiście z umiarem.

Materac z zimnej pianki zapewni przyjemny sen, jest odpowiedni dla alergików, oddychający i odporny na zużycie.

Wymiary: 213 x 153 x 85 cm.

Łóżko metalowe Apolda firmy [en.casa] – czarne

łóżko młodzieżowe z materacem - Zdjęcie 1

Czarne, przypominające czasy wiktoriańskie, łóżko dla młodzieży z materacem, dzięki niewielkim rozmiarom, dość łatwo wpasuje się w przestrzeń pokoju nastolatka. Klasyka jest zawsze pożądana. Można dowolnie aranżować pokój, styl może być nowoczesny, albo z nutką nostalgii. To łóżko wszędzie będzie się prezentować fantastycznie. Twoje nastoletnie dziecko będzie wdzięczne za ten mebel, którego pozazdroszczą mu znajomi.

Rozmiar łóżka też na znaczenie. Ten model wpasuje się zarówno do dużego jak i małego pomieszczenia. Dla dodania przytulności najlepiej położyć na podłodze puchaty dywan, chyba, że jest się zwolennikiem minimalizmu. Wtedy można się zainspirować powyższym zdjęciem.

Ten rodzaj łóżka nigdy nie wychodzi z mody. Podobał się naszym babkom, matkom, nam i naszym dzieciom. Z takich łóżek można czytać historię pokoleń i nie będzie potrzeby wymieniać go przez następne pokolenia. Będzie przekazywane młodszemu rodzeństwu o ile młoda osoba zechce opuścić rodzinny dom.

Funkcjonalnym elementem łóżka test podwyższenie, umożliwiające wstawienie pod nie niskiej skrzyni lub kilku pudełek na mniej używane przedmioty.

Łóżko młodzieżowe jest solidnie zespawane, skręcone śrubami i pomalowane proszkowo, co daje możliwość wiekowego użytkowania.

Materac jest odpowiedni dla alergików, oddychający i odporny na zużycie. Ponadto charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza i wilgoci.

Wymiary: 208,5 cm x 94,5 cm x 95,5 cm.

Metalowe łóżko [en.casa] Finse z materacem

łóżko młodzieżowe z materacem - Zdjęcie 1

Ta propozycja to świetne połączenie metalu i drewna. I choć drewno orzecha imituje płyta, to i tak efekt jest niesamowity. Pasowałby do przestrzeni loftowej w otoczeniu cegły i metalu. Mebel jest prostej formy, ale dzięki drewnianym wstawkom nabiera przytulności i staje się punktem centralnym młodzieżowej sypialni.

Łóżko jest dużych rozmiarów, mogłoby sprawdzić się, również, jako łóżko małżeńskie, choć dojrzałe gusty wolą formy miękkie i tak samo miękkie materiały. Tak, że młoda osoba będzie się mogła do woli wylegiwać na tym olbrzymie i nawet gdy dorośnie, łóżko, nie będzie dla niej za małe. To dobra informacja dla rodziców. Ich pociecha nie wyrośnie z tego legowiska.

Funkcjonalnym elementem łóżka test podwyższenie, umożliwiające wstawienie pod nie niskiej skrzyni lub kilku pudełek na mniej używane przedmioty.

Zasadniczo taki model łóżka młodzieżowego jest rzadko spotykany, nastolatek będzie miał mebel nietuzinkowy i inny niż wszyscy. Poza tym okres buntu skłania czasem młodzież do poszukiwań własnego, innego od świata dorosłych stylu. A trzeba przyznać, że brakuje mu tapicerowanego zagłówka, jaki upodobaliby sobie jego rodzice.

Materac z zimnej pianki zapewni przyjemny komfort spania.

Wymiary: 208,5 cm x 184 cm x 80,5 cm.

Metalowe łóżko młodzieżowe [en.casa] z materacem – czarne

łóżko młodzieżowe z materacem - Zdjęcie 1

Kolejne niesamowite, metalowe łóżko młodzieżowe z materacem. Wykonane z giętych rur przypomina jakąś instalację hydrauliczną i to właśnie się nastolatkom spodoba. Niekonwencjonalne rozwiązanie, solidne wykonanie, to łóżko młodzieżowe może być strzałem w dziesiątkę i zakończyć mordercze poszukiwania.

Co może dziwić, ku temu wyborowi skłonią się również dziewczęta, których czarne stroje i ciężkie buty wytyczają drogę mroku i beznadziei. Oczywiście wyrosną z tego, ale łóżko z porządnym materacem pozostanie i to jest najważniejsze.

Nie jest to łóżko z którego nastolatek wyrośnie, dlatego ten zakup będzie bardzo przyszłościowy. A, że bryła łóżka jest ponadczasowa, miłość do niego nie minie i nie stanie się staroświeckie.

Funkcjonalnym elementem łóżka test podwyższenie, umożliwiające wstawienie pod nie niskiej skrzyni lub kilku pudełek na mniej używane przedmioty.

Oczywiście w zestawie jest materac z zimnej pianki umilający sen.

Wymiary: 208 cm x 145 cm x 85 cm.

Łóżko dziecięce [en.casa] z materacem i 2 skrzyniami na pościel

łóżko młodzieżowe z materacem - Zdjęcie 1

Oto propozycja dla młodszych nastolatków, które jeszcze są na etapie przytulności i wygody. Puchate narzuty, tony poduszek to okres poprzedzający trudny wiek. Jeszcze dziecko wszystko cieszy, jeszcze uwielbia zabawy i beztroskę.

Kupując ten model rodzice muszą się nastawić na zakup większego za parę lat, chyba, że wybiorą dłuższy model. Lepiej jednak niech zdecydują się na niego osoby mające młodsze dzieci, które odziedziczą ten zakup po starszym rodzeństwie. Jego solidna konstrukcja da sobie radę z kilkoma rozbrykanymi pociechami.

Łóżko młodzieżowe z materacem dla młodszych dzieci jest wykonane z drewna sosnowego, posiada dwie spore szuflady i dodatkowo barierki zabezpieczające, ale w tym wypadku, przed wypadaniem poduszek i kołdry.

Szuflady są niezwykle praktycznym elementem łóżka. Oprócz pościeli można w jednej z szuflad przechowywać dodatkowe koce lub rzeczy niezbyt często używane.

W wyposażeniu jest ortopedyczny materac z zimnej pianki odpowiedni dla alergików, oddychający i odporny na zużycie. Dla młodych pleców jest to bardzo istotne, kręgosłup jeszcze jest przeciążony szybkim wzrostem.

Wymiary: 166 x 86 x 51,5 cm

Łóżko dziecięce [en.casa] Nuuk z komfortowym materacem

łóżko młodzieżowe z materacem - Zdjęcie 1

Zasadniczo ten model nada się zarówno dla młodszych jak i bardziej dojrzałych nastolatków. Drewniana rama doskonale sprawdzi się jako oparcie a płytkie łóżko wygląda prawie jak kanapa. Parę poduszek i dziewczyna będzie się dobrze czuć i wygodnie spać.

Trzeba przyznać, że taka budowa mebla jest bardzo modna i pożądana przez młodzież. Klasyczny design wkomponuje się idealnie w każde pomieszczenie i w każdy wystrój. Daje również możliwość samodzielnego zaaranżowania swojego azylu. Wbrew pozorom, naście lat, to bardzo ważny okres w życiu młodego, rozwijającego się umysłu. To wtedy klarują się zainteresowania, rozwija gust i przychodzą pomysły na życie.

Funkcjonalnym elementem łóżka test podwyższenie, umożliwiające wstawienie pod nie niskiej skrzyni lub kilku pudełek na mniej używane przedmioty.

To łóżko młodzieżowe z materacem ortopedycznym zapewni młodej damie zdrowy sen i proste plecy. Doceni ten mebel i być może będzie jej służył przez wiele lat, jeśli zakup będzie dotyczył wersji większej.

Wymiary: 148 x 80 x 52 cm.

Łóżko młodzieżowe z materacem, metalowe Aarau – kolor czarny

łóżko młodzieżowe z materacem - Zdjęcie 1

Następną propozycją jest niesamowite, metalowe łóżko dla młodzieży z materacem. Wykonane jest z giętych rur przypominających jakąś instalację hydrauliczną i to właśnie się nastolatkom spodoba. Niekonwencjonalne rozwiązanie, solidne wykonanie, to łóżko młodzieżowe może być strzałem w dziesiątkę i zakończyć mordercze poszukiwania.

W odróżnieniu od łóżka przedstawionego wyżej, ten model został złagodzony drewnianymi wstawkami a właściwie płytą imitującą drewno. To rozwiązanie podpowiada jakie meble dobrać do pokoju, by tworzyły harmonijną całość.

Surowość mebla można złagodzić błyszczącymi dodatkami, oczywiście w stopniu minimalnym. Ten model o wiele lepiej będzie się prezentował w dużym pokoju, którego będzie punktem centralnym. W małej klitce po prostu zginie wśród innych mebli.

Funkcjonalnym elementem łóżka test podwyższenie, umożliwiające wstawienie pod nie niskiej skrzyni lub kilku pudełek na mniej używane przedmioty.

Co może dziwić, ku temu wyborowi skłonią się również dziewczęta, których czarne stroje i ciężkie buty wytyczają drogę mroku i beznadziei. Oczywiście wyrosną z tego, ale łóżko z porządnym materacem pozostanie i to jest najważniejsze.

Oczywiście w zestawie jest materac z zimnej pianki zapewniający kojący sen.

Wymiary: 207 cm x 144 cm x 85 cm.

Łóżko metalowe Lausanne z materacem z zimnej pianki – czarne

łóżko młodzieżowe z materacem - Zdjęcie 1

Siermiężne łóżko dla młodzieży z materacem to propozycja dla nastolatków lubiących styl vintage. Imitujący surowe deski orzecha, materiał deskopochodny, na myśl przywodzi ulubiony mebel młodych – palety. Takie rozwiązanie zadowoli i młodzież i rodziców, bo i tak najbardziej o wygodny i zdrowy materac tu chodzi.

Bardzo praktyczny jest wysoki, wygodny zagłówek, pozwalający młodym ludziom uczyć się i pracować w łóżku. Wbrew pozorom taki rodzaj zagłówka jest o wiele wygodniejszy od tapicerowanego, nie powoduje również senności, chyba, że podłożymy pod plecy poduszki.

Funkcjonalnym elementem łóżka test podwyższenie, umożliwiające wstawienie pod nie niskiej skrzyni lub kilku pudełek na mniej używane przedmioty.

Łóżko jest oryginalne i przemyślane, by łączyć w sobie stylowy charakter z wygodą materaca z zimnej pianki.

Ten model łóżka doskonale się wkomponuje w styl loftowy, dzięki metalowej, czarnej ramie. Może również współgrać z meblami z epoki, podkreślając ich urodę.

Ten nietuzinkowy mebel będzie pasował do małych pomieszczeń, w mieszkaniach z wielkiej płyty. Jest do niego swobodny dostęp z trzech stron, co ma niebagatelne znaczenie.

Wymiary: 209 cm x 94 cm x 85,5 cm.

Łóżko młodzieżowe z materacem, metalowe Apolda – białe

łóżko młodzieżowe z materacem - Zdjęcie 1

Marzenie każdej dziewczyny, czy to młodej, czy wyrośniętej. Kto nie marzył o takim łóżku w swojej sypialni? Piękne w swej prostocie, klasyczne damskie łóżko to wybór na całe życie.

Białe, nawiązujące do okresu wiktoriańskiego, łóżko dla młodzieży z materacem, dzięki niewielkim rozmiarom, dość łatwo wpasuje się w przestrzeń pokoju nastolatka. Klasyka jest zawsze pożądana. Można dowolnie aranżować pokój, styl może być nowoczesny, albo z nutką nostalgii. To łóżko wszędzie będzie się prezentować fantastycznie. Twoje nastoletnie dziecko będzie wdzięczne za ten mebel, którego pozazdroszczą mu znajomi.

Ten rodzaj łóżka nigdy nie wychodzi z mody. Podobał się naszym babkom, matkom, nam i naszym dzieciom. Z takich łóżek można czytać historię pokoleń i nie będzie potrzeby wymieniać go przez następne pokolenia. Będzie przekazywane młodszemu rodzeństwu o ile młoda osoba zechce opuścić rodzinny dom.

Łóżko młodzieżowe jest niezwykle solidne, skręcone śrubami i pomalowane proszkowo, co daje możliwość wiekowego użytkowania.

Funkcjonalnym elementem łóżka test podwyższenie, umożliwiające wstawienie pod nie niskiej skrzyni lub kilku pudełek na mniej używane przedmioty.

Materac jest odpowiedni dla alergików, oddychający i odporny na zużycie. Ponadto charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza i wilgoci.

Wymiary: 208,5 cm x 94,5 cm x 95,5

Łóżko młodzieżowe z materacem, metalowe Alvesta – czarne

łóżko młodzieżowe z materacem - Zdjęcie 1

Bardzo praktyczny mebel, zwłaszcza dla chłopców, zachwyca prostotą i wygodnym materacem z zimnej pianki. Jego niewielkie gabaryty ulokują się w każdym kącie pokoju, dając dziecku sporo przestrzeni.

Idealny do spania, może pełnić też funkcję kanapy dla zaproszonych gości. Dodać tylko należy kilka poduszek pod plecy i nawet nauka na półleżąco, będzie wygodna. 

To właśnie funkcjonalność łóżka jest największą zaletą. Niewielkie rozmiary wpasują się się w nawet najmniejszą przestrzeń, by być albo głównym łóżkiem, albo dodatkowym, dla gości. Funkcjonalnym elementem łóżka test podwyższenie, umożliwiające wstawienie pod nie niskiej skrzyni lub kilku pudełek na mniej używane przedmioty.

Jest to łóżko naprawdę niebanalne. Ozdobna rama nie przypomina tych z epoki, jest prosta, ale zachwycająca. Nie ma osoby która przeszłaby obok tego łóżka bez emocji. A może zawiesić na suficie kotarę i schować się we własnym świecie?

Łóżko młodzieżowe z materacem dostępne jest również w kolorze białym i szarym.

Wymiary: 207 cm x 96 cm x 74 cm.

Podsumowanie

Na łóżku, dorastające dzieci chętnie się uczą, czytają czy grają w ulubione gry. Takie łóżko młodzieżowe z materacem powinno być wielofunkcyjne, by dziecko nie szukało innych miejsc do zabawy, czy nauki, by jego pokój był jego azylem i miejscem w którym jego rozwój postępuje prawidłowo.

Wybierając łóżko dla nastolatka kierujmy się warunkami w jakim takie łóżko stanie. Nawet najpiękniejsze zniknie w zastawionym sprzętami pomieszczeniu. Pamiętać należy o usunięciu starych mebli i nie dostawiać do nich kolejnych. Oczyszczanie przestrzeni jest jak oczyszczanie szafy ze starych ubrań. Wydać lub wynieść na strych, jeśli ma się opory przed wyrzuceniem. Warto poczytać o higienie umysłu, o psychologi wnętrz, kolorach i ich wpływu na nas. O otaczającej nas energii, tej dobrej i tej złej.

Kluczową kwestią przy wyborze łóżka z materacem jest gwarancja należytego podparcia dla kręgosłupa dorastającej pociechy. W dzisiejszych czasach pokrzywionych kręgosłupów, troska rodziców powinna skupić się właśnie na właściwościach zdrowotnych materaca dla dziecka. Podczas nauki zdalnej, lockdownu, czy nie nadającej się do wyjścia z domu pogody, łózko będzie terenem prywatnym nastolatka, powinno być nie tylko wygodne, ale działać terapeutycznie.

Przedstawione powyżej propozycje łóżek są dostępne w sporej gamie kolorystycznej, by każdy mógł dobrać mebel pasujący do swojego pokoju. Wybór rozmiarów łóżek też jest spory.