Łóżko dziecięce z szufladą

Łóżko dziecięce z szufladą

Urządzając pokój malucha musimy myśleć przede wszystkim o tym, aby otoczyć dziecko przedmiotami oraz kolorami działającymi na jego wyobraźnię.

W pokoju dziecięcym, oprócz zabawy, niezwykle ważna jest funkcjonalność. Bajkowe elementy wyposażenia pokoju dziecięcego to nie tylko przyjemne miejsce do spania, ale także okazja do rozwoju wyobraźni, odzwierciedlenie zainteresowań.

Przede wszystkim w pokoju, dziecko musi mieć odpowiednią atmosferę do spania. Jak wiadomo pociechy trudno zagonić do snu.

Aranżacje pokojów dziecięcych powinny uwzględniać także to, że pokój dziecka to także miejsce służące do zabawy. Aby było ono w pełni bezpieczne i łatwe do utrzymania w czystości, uzupełnij je funkcjonalnymi dodatkami.

Piękne łóżeczko z nadrukowanym, ulubionym motywem zachęci maluchy do wtulenia się w poduszkę. Do tego ulubiona bajka i maskotka i kolorowe sny murowane.

Łóżko dziecięce z szufladą dla dziewczynek i dla chłopców – 9 propozycji

Łóżko dziecięce z szufladą to doskonały wstęp do nauki porządku. Maluchy po udanej nocy mogą schować poduszkę i kołdrę do szuflady i bez wyrzutów sumienia urządzić na materacu plac zabaw. Szuflada, dobrze też, może się sprawdzić, jako schowek na zabawki, jest duża i głęboka.

Nadruki na łóżeczkach są wykonane techniką druku UV.

Promieniowanie UV inicjuje proces polimeryzacji nadrukowanego tuszu i w ten sposób ciekły polimer ulega utwardzeniu pozostając na powierzchni materiału wydruk w postaci cienkiej warstwy kolorowego i trwałego plastiku.

1. Łóżko pojedyncze z szufladą Leomark – straż pożarna

łóżko dziecięce z szufladą - Zdjęcie 1

Łóżko dziecięce z szufladą – straż pożarna to wstęp do zorganizowania pokoju w stylu remizy strażackiej. Wystarczy dodać odpowiednie akcenty i zaprosić kolegów.

Podstawą jest tutaj dobór odpowiedniej kolorystyki. Choć biel ścian i naturalne odcienie paneli podłogowych są wskazywane najczęściej, wcale nie musisz się do nich ograniczać. Biel jest bardzo praktyczna – barwa ta bardzo skutecznie odbija światło i rozświetla pomieszczenie. Jednak w kwestii tego, jak urządzić pokój dziecka, aranżacje nie muszą jedynie bazować na bieli.

Jeśli lubisz nasycone kolory, ale nie chcesz, by pokój Twojej pociechy był nimi przytłoczony, wybierz jedną silniejszą barwę jako motyw przewodni, np. odcień cytrynowy czy miętowy i zestaw go z bielą.

Łóżko posiada zagłówek i dodatkowe boki, co daje dziecku wygodny kącik do zabawy w ciągu dnia o ile pokój jest mały, pozbawiony odrębnej strefy do zabaw.

Szuflada może być również drugim łóżkiem, wystarczy umieścić w niej materac i gość dziecka będzie mógł przenocować bardzo wygodnie.

Łóżko jest wykonane z płyty MDF i jest przeznaczone dla chłopców do 6 roku życia.

Wymiary zewnętrzne łóżka to: 144 x 76 x 65,5 cm a wewnętrzne: 140 x 70 cm.

W komplecie jest materac.

2. Łóżko pojedyncze z szufladą Leomark  – różowe

łóżko dziecięce z szufladą - Zdjęcie 1

Tym razem propozycja dla dziewczynek. Łóżko z szufladą bardzo podobne budową z pierwszą propozycją, ale wprost zadrukowane kotkami, motylkami, kwiatkami, serduszkami i jeszcze większą ilością najróżniejszymi bajkowymi akcentami.

Dobrym rozwiązanie będzie wstawienia łóżka wczesną porą, by dziecko zdążyło do wieczora dokładnie wszystkie nadruki obejrzeć, bo inaczej pierwszej nocy pociecha nie zaśnie od nadmiaru wrażeń.

Różowe łóżko dziecięce z szufladą będzie idealne do stonowanych barw pokoju, jego zdobienia wystarczą w zupełności. Pamiętać należy by dziewczynka w swoim ślicznym łóżeczku miała różową pościel i mnóstwo ulubionych pluszaków. Pojemne szuflady pomieszczą mnóstwo poduszek i puchatą narzutę do wyciągnięcia w ciągu dnia.

Łóżko dziecięce z szufladą posiada zagłówek i dodatkowe boki, co daje dziecku wygodny kącik do zabawy w ciągu dnia o ile pokój jest mały, pozbawiony odrębnej strefy do zabaw.

Szuflada może być również drugim łóżkiem, wystarczy umieścić w niej materac i gość dziecka będzie mógł przenocować bardzo wygodnie.

Łóżko posiada w komplecie materac. Jego wymiary zewnętrzne to: 144 x 76 x 65,5 cm a wymiary wewnętrzne: 140 x 70 cm.

3. Łóżko pojedyncze z szufladą Leomark – syrena (Mermaid)

łóżko dziecięce z szufladą - Zdjęcie 1

Podwodne królestwo Arielki to marzenie każdej niezwykłej dziewczynki. Jako dodatki będą się nadawać elementy błyszczące, poduszki z cekinami lub z błyszczącą nitką. Kolory pokoju mogą być utrzymane w tonacjach liliowych, różowych, żółtych, zielonych. Do wyboru. Można poszukać złotych naklejek na ściany, albo jedną ścianę ozdobić fototapetą z oceanem. Półki w pokoju można ozdobić dużymi muszlami i ozdobnymi pudełkami – na skarby. Świetnie by kontrastował żółty dywanik imitujący plażę.

Nie każda dziewczynka chce być księżniczką, lubi kolor różowy i pragnie spać w łóżku z baldachimem. Mamy nie powinny spełniać własnych marzeń, lecz wsłuchać się w zdanie dziecka. Być może kilkulatka uwielbia zwierzęta i zamiast lalkami, woli bawić się pluszakami, marząc, by zostać weterynarzem? Umysł dziecka podpowiada najciekawsze, szczere i najbardziej udane pomysły na wnętrze.

Łóżko dziecięce z szufladą – syrena zasadniczo nie wymaga specjalnych ozdobnych dodatków, samo w sobie jest niezwykle kolorowe dzięki nasyconemu barwami nadrukowi.

Zastanawiając się, jak urządzić pokój dziecka, nie zapomnij o niesłychanie ważnym elemencie, jakim jest właściwe oświetlenie pomieszczenia. Pokój dziecka pełni wiele funkcji na raz – jest sypialnią, pokojem zabaw oraz nauki. Dlatego też koniecznym jest wyposażenie go w różne źródła światła. Niezbędne są: ogólne, zwykle sufitowe, lampka nocna, a dla dziecka w wieku szkolnym, także lampka do nauki.

Łóżko posiada zagłówek i dodatkowe boki, co daje dziecku wygodny kącik do zabawy w ciągu dnia o ile pokój jest mały, pozbawiony odrębnej strefy do zabaw.

Szuflada może być również drugim łóżkiem, wystarczy umieścić w niej materac i gość dziecka będzie mógł przenocować bardzo wygodnie.

W komplecie jest materac. Wymiary: 144 x 76 x 65,5 cm.

4. Białe łóżko z szufladami w kształcie domku

łóżko dziecięce z szufladą - Zdjęcie 1
Łóżko dziecięce z szufladą w kształcie domku to prawdziwy hit, mnóstwo możliwości aranżacji dziecinnego pokoju. Biały kolor wcale nie sugeruje przeznaczenia łóżka dla dziewczynki, wszystko zależy od dodatków.
Łóżko dziecięce z szufladą w kształcie domku to prawdziwy hit, mnóstwo możliwości aranżacji dziecinnego pokoju. Biały kolor wcale nie sugeruje przeznaczenia łóżka dla dziewczynki, wszystko zależy od dodatków.

Aż się prosi, to funkcjonalne łóżko, o wykorzystanie drewnianej konstrukcji. Bardzo przytulna byłaby półprzeźroczysta tkanina w ulubionym przez dziecko kolorze. Idealna jest możliwość dowolnej aranżacji pokoju zgodnie z zainteresowaniem małej księżniczki czy zapalonego odkrywcy. Do tego lampki na baterię i dziecko może się zaszyć w swoich czterech ściankach.

W odróżnieniu od łóżeczek z nadrukami, można indywidualnie dostosować dodatki i motyw przewodni pokoju. Dwie szuflady pozwolą na rozdzielenie zabawek i pościeli.

Ten model łóżeczka wykonany jest z drewna sosnowego, co gwarantuje stabilność i wytrzymałość nawet przy małych Tarzanach. W zestawie nie ma materaca.

Wymiary: 206 x 98 x 150 cm. Wielkość szuflady: 97,5 x 90 x 17 cm.

5. Łóżko dziecięce z szufladą Leomark – miś i pszczoły  łóżko dziecięce z szufladą - Zdjęcie 1

Łóżko dziecięce z szufladą – misie i pszczoły zachwyci, przede wszystkim, najmłodsze dzieci. Dla rodziców to źródło inspiracji do wielu bajek. Można opowiadać bajki o łakomym misiu i sprytnych pszczołach, czy w umiejętny sposób sięgnąć do bajek edukacyjnych.

Łóżko dziecięce z szufladą – misie i pszczoły idealnie wpasowałoby się w otoczenie z podobnym motywem na ścianie. Drzewo i liście to dość dostępny model szablonów i naklejek ściennych. Można się pokusić o samodzielnie namalowanie gałęzi i liści, co da rodzicom i dzieciom sporo satysfakcji i okazji do wspólnej zabawy.

W tym modelu szufladę można umieścić po dowolnej stronie łóżka, co ułatwia meblowanie dziecięcego pokoju. W komplecie jest materac.

Materace piankowe do łóżek dziecięcych wykazują właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Nie zbierają kurzu oraz nie pozwalają na rozwój roztoczy, dlatego są całkowicie bezpieczne nawet dla najdelikatniejszych maluszków i alergików. Ich pokrowce są natomiast wykonane z pikowanej, miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny w kolorze białym lub w innym jasnym odcieniu. Posiadają zamki błyskawiczne, dlatego w razie potrzeby można je zdejmować i prać.

Wymiary: 144 x 76 x 65,5 cm.

6. Łóżko dziecięce z szufladą Leomark – piraci

łóżko dziecięce z szufladą - Zdjęcie 1

Łóżko dziecięce z szufladą, z motywem piratów nadaje się, wbrew pozorom, również do pokoju dziewczynki. Oprócz księżniczek są również małe rozbójniczki. Można wprowadzić dziecko w świat geografii, zainteresować kontynentami, stronami świata, podarować kompas i ozdobić ścianę mapą świata. Zamiast bajek można do snu opowiadać tematyczne, wspomagane literaturą ciekawostki o podróżach morskich. Kolorowe sny murowane.

Łóżko dziecięce z szufladą – piraci, to świetne rozwiązanie w przypadku, gdy dziecko nie ma specjalnie sprecyzowanych zainteresowań i rodzice szukają pomysłów, by ich pociecha miała pokoik inspirujący.

Podłogę świetnie będzie dopełniał niebieski dywan a sufit wcale nie musi być biały, ale z muralem błękitnego nieba z białymi chmurami. Na ścianach, jeśli nie mapę, można umieścić naklejkę palmy kokosowej. Dodatki to mnóstwo maskotek: krokodyl, małpka, czy żyrafa. Dobrze też będą wyglądały drewniane elementy: półki, krzesełka, czy skrzynia na zabawki.

Szuflada może być również drugim łóżkiem, wystarczy umieścić w niej materac i gość dziecka będzie mógł przenocować bardzo wygodnie.

Łóżko posiada materac piankowy o grubości 10 cm.

Materace piankowe do łóżek dziecięcych wykazują właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Nie zbierają kurzu oraz nie pozwalają na rozwój roztoczy, dlatego są całkowicie bezpieczne nawet dla najdelikatniejszych maluszków i alergików. Ich pokrowce są natomiast wykonane z pikowanej, miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny w kolorze białym lub w innym jasnym odcieniu. Posiadają zamki błyskawiczne, dlatego w razie potrzeby można je zdejmować i prać.

Wymiary: 144 x 76 x 65,5 cm.

7. Łóżko dziecięce z materacem i szufladą Leomark – Arka Noego

łóżko dziecięce z szufladą - Zdjęcie 1

Łóżko dziecięce z materacem i szufladą z motywem Arki Noego to biblijny pomysł na wprowadzenie dziecka w tajniki wiary katolickiej. Daje też dużo możliwości jeśli chodzi o aranżację pokoju. Każde „maskotkowe” zwierzę będzie pasować a seledynowa ściana lub dywanik nadadzą wnętrzu przytulności. Dobrze też będą wyglądały drewniane elementy: półki, krzesełka, czy skrzynia na zabawki.

Nie każda dziewczynka chce być księżniczką, lubi kolor różowy i pragnie spać w łóżku z baldachimem. Mamy nie powinny spełniać własnych marzeń, lecz wsłuchać się w zdanie dziecka. Być może kilkulatka uwielbia zwierzęta i zamiast lalkami, woli bawić się pluszakami, marząc, by zostać weterynarzem? Umysł dziecka podpowiada najciekawsze, szczere i najbardziej udane pomysły na wnętrze.

Łóżko dziecięce z szufladą – Arka Noego, to świetne rozwiązanie w przypadku, gdy dziecko nie ma specjalnie sprecyzowanych zainteresowań i rodzice szukają pomysłów, by ich pociecha miała pokoik inspirujący.

Szuflada może być również drugim łóżkiem, wystarczy umieścić w niej materac i gość dziecka będzie mógł przenocować bardzo wygodnie.

W zestawie znajduje się materac piankowy o grubości 10 cm.

Materace piankowe do łóżek dziecięcych wykazują właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Nie zbierają kurzu oraz nie pozwalają na rozwój roztoczy, dlatego są całkowicie bezpieczne nawet dla najdelikatniejszych maluszków i alergików. Ich pokrowce są natomiast wykonane z pikowanej, miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny w kolorze białym lub w innym jasnym odcieniu. Posiadają zamki błyskawiczne, dlatego w razie potrzeby można je zdejmować i prać.

Wymiary: 144 x 76 x 65,5 cm

8. Pojedyncze łóżko dziecięce z szufladą Leomark – Dinozaury

łóżko dziecięce z szufladą - Zdjęcie 1

Dinozaury to ulubiony prehistoryczny zwierzak, oprócz psa, którym interesują się dzieci. I choć zwierzęta te są uznawane raczej za groźne potwory, które raczej nie pasują do snów dzieci, to w tym przypadku są sympatyczne i niegroźne. Przepięknie prezentują się na tle dymiących wulkanów i pozwalają na stonowaną kolorystykę w pokoju. Naklejka, choć nasycona barwą ogranicza się do kolorów ziemi: brązu i złamanej zieleni, co sprawdziło by się przy dziecku nadpobudliwym, wymagającym wyciszenia.

Pokój dziecka powinien być urządzony funkcjonalnie oraz schludnie, ale też barwnie i ciekawie. Estetyczne otoczenie ma pozytywny wpływ na maluchy, ponieważ wprawia je w dobry nastrój, uspokaja, a także pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność.

Łóżko dziecięce z szufladą – dinozaury to propozycja dla dzieci uwielbiających takie klimaty. Może też posłużyć do nauki gatunków i trudnych nazw dinozaurów. Warto zaopatrzyć pokój w odpowiednią literaturę a na ścianach umieścić obrazki z podpisami.

Allozaur, Ankylozaur, Archeopteryks, Brachiozaur, Brontozaur, Celofyz, Dilofozaur, Diplodok, Ichtiozaur, Parazaurolof, Plezjozaur, Pteranodon, Pterodaktyl, Ramforynch, Spinozaur, Stegozaur, Triceratops, Tyranozaur, Welociraptor to bardzo trudne w wymowie nazwy, których nauka i specyfikacja poszczególnych gatunków będzie miała niezwykły wpływ na umysł dziecka.

Szuflada może być również drugim łóżkiem, wystarczy umieścić w niej materac i gość dziecka będzie mógł przenocować bardzo wygodnie.

W zestawie znajduje się materac piankowy o grubości 10 cm.

Materace piankowe do łóżek dziecięcych wykazują właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Nie zbierają kurzu oraz nie pozwalają na rozwój roztoczy, dlatego są całkowicie bezpieczne nawet dla najdelikatniejszych maluszków i alergików. Ich pokrowce są natomiast wykonane z pikowanej, miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny w kolorze białym lub w innym jasnym odcieniu. Posiadają zamki błyskawiczne, dlatego w razie potrzeby można je zdejmować i prać.

Wymiary: 144 x 76 x 65,5 cm

9. Łóżko dziecięce z materacem dla alergików w kształcie domku

łóżko dziecięce z szufladą - Zdjęcie 1

Opis bardzo podobnego łóżka to propozycja numer 4. Różnicę stanowi bardzo wyjątkowy materac, w który zaopatrzone jest łóżko numer 9. Materac jest odpowiedni dla alergików, przepuszcza powietrze i korzystnie wpływa na kręgosłup młodego człowieka. Posiada certyfikat Öko-Tex Standard 100.

Öko-Tex®Standard 100 jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Łóżko dziecięce z szufladą, z materacem dla alergików w odróżnieniu od łóżeczek z nadrukami, można indywidualnie dostosować pod względem dodatków i motywu przewodniego pokoju. Dwie szuflady pozwolą na rozdzielenie zabawek i pościeli.

Ten model łóżeczka wykonany jest z drewna sosnowego, co gwarantuje stabilność i wytrzymałość. Wymiary: 206 x 98 x 150 cm. Wielkość szuflady: 97,5 x 90 x 17 cm.

Podsumowanie

Dziewięć propozycji łóżek dla dzieci to zaproszenie do zainteresowania się pełną ofertą dostępnych łóżek, gdyż nadruki na meblach to kwestia zainteresowań dziecka, bądź chęć rodziców do skłonienia swojej latorośli, by te zainteresowania z siebie wykrzesały. Kupując łóżko dla dziecka kierujmy się też wygodą i funkcjonalnością, powinno bowiem posłużyć kilka lat. Raczej trudno będzie nadążać za dziecinnymi pasjami, poznając świat, dzieci, bardzo często zmieniają obiekt swoich zainteresowań. Wybór powinien być więc optymalny.

Pamiętaj, by meble, na które się zdecydujesz, były spójne pod kątem designu i dobrze wpasowały się w charakter pomieszczenia. Warto zwrócić się w stronę kolekcji mebli i wybrać z nich te modele, których potrzebujesz.

Powyższe propozycje przedstawiają łóżka z nadrukami poniekąd uniwersalnymi, każde będzie się podobać dzieciom. Trzeba wybór dokładnie przemyśleć, pokój odpowiednio umeblować i nadać mu charakter, które będzie dziecku odpowiadał do czasu aż z łóżka wyrośnie.