Łóżko do sypialni tapicerowane

Łóżko do sypialni tapicerowane

Wstęp

Łóżko do sypialni tapicerowane, powinno być zakupem przemyślanym i dostosowanym do wielkości i stylistyki sypialni. Najważniejszy oczywiście jest materac, na którym będziemy spać przez kilka lat. Przecież decydując się na taki zakup, chcemy luksusu, jakiego nie da nam najlepszy gatunkowo tapczan.

Luksus to wygodne łóżko z którego będziemy wstawać rano wyspani i odprężeni. Nawet nie powinien to być luksus, ale konieczność. Utrudzone ciężką pracą ciało, powinniśmy potraktować z szacunkiem i zapewnić mu najlepszy z możliwych odpoczynek.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że taki tapicerowany mebel zajmuje bardzo dużo miejsca, niezależnie od szerokości. Posiada tapicerowany zagłówek, powiększający jego powierzchnię i ograniczający dowolność w ustawieniu. Łóżko powinno bowiem stanąć przy największej ścianie pokoju, by był do niego swobodny dostęp. Zazwyczaj potrzebuje do kompletu stoliki nocne, lampy i niewiarygodnie piękną, dobrą gatunkowo pościel.

Wszystkie przedstawione poniżej łóżka są wyłącznie do spania, bez schowków na pościel, szuflad i innych tego typu dodatków.

Łóżko do sypialni tapicerowane – luksusowe propozycje

Łóżko tapicerowane „Paris” Corium – ciemnobrązowe

łóżko do sypialni tapicerowane - Zdjęcie 1

Łóżko do sypialni tapicerowane firmy Corium obite zostało sztuczną skórą, łatwą w czyszczeniu i niezniszczalną, jeśli nie posiada się w domu kotów. I choć większość właścicieli zwierząt lubi sypiać razem z nimi a reszta się do tego nie przyznaje, warto zainwestować w stosowne drapaki i gryzaki. Zwierzę szybko doceni wygodę jaką daje to wspaniałe łóżko. Z dziećmi nie będzie tak prosta sprawa, bo wygoda łóżka będzie je jak magnes przyciągać do sypialni rodziców. Jeśli więc kupimy sobie super łóżko, dzieciom musimy sprawić równie wygodne.

Łóżko tapicerowane „Paris” to nowoczesność, prostota, ale również elegancja. Proste linie idealnie wkomponują się w każdy styl sypialni, utrzymanej w kolorystyce ziemi: brązach, szarościach, czy zieleni.

Łóżko jest dostępne w różnej kolorystyce (białej, szarej i czarnej) i rozmiarach (160×200 i 180×200 cm).

Kolor brązowy ma w sobie mnóstwo powagi, dodaje otuchy i wspiera. Pięknie komponuje się z roślinami i zielonymi akcentami. Biała pościel podkreśli jego elegancję.

Futurystyczny zagłówek zaprasza do odpoczynku przygaszonym oświetleniem LED, które możemy włączać i wyłączać za pomocą pilota. Diody LED świecą nie tylko klasycznym, białym lub żółtym światłem, lecz mają dodatkowo możliwość, by świecić w kolorze czerwonym, zielonym albo niebieskim. Na ten model powinny się zdecydować osoby lubiące poczytać przed snem.

Łóżko można zakupić w czterech rozmiarach i kolorach: białym, ciemnobrązowym, czarnym i ciemnoszarym.

W zestawie nie ma materaca, co pozwala wybrać dla siebie odpowiedni.

Wymiary łóżka to ok. 210 cm x 149 cm.

Łóżko tapicerowane vidaXL LED – czarne

łóżko do sypialni tapicerowane - Zdjęcie 1

O takim łóżku zamarzy Twoja sypialnia o ile będzie słusznych rozmiarów. Nie chcemy przecież przytłoczyć wnętrza. Ma wyglądać okazale i majestatycznie i wzbudzać zazdrość gości. Łóżko oczywiści służy, przede wszystkim, do spania i to o tym musimy pomyśleć planując zakupy.

Nie tylko wygląd jest ważny, ale solidność i wysoka jakość mebla. Tapicerka musi być dobrze uszyta a szkielet, czy to drewniany, czy metalowy solidny, wytrzymały. Przecież łóżko, zwłaszcza dla dwóch osób, musi wytrzymać duże obciążenie, zwłaszcza, że nie każdy waży 50 kg.

Zagłówek z oświetleniem jest bardzo wysoki, nawet spore osoby, będą w nim wyglądać filigranowo. Tak, że Panowie i Panie o słusznym wzroście, to łóżko czeka na Was.

Łóżko tapicerowane z diodami LED jest niezwykle eleganckie i nowoczesne. Idealnie wkomponuje się w każdą stylistykę i kolorystykę. Przepięknie prezentowałoby się w aranżacji Glamour, pod kryształowym żyrandolem, wśród błyszczących, srebrnych dodatków. Jego nowoczesna forma dobrze będzie współgrała z meblami z epoki, a także podkreśli styl nowoczesny sypialni. Pięknie będzie się prezentować na wprost wielkiego, panoramicznego okna, a jeśli będą wspaniałe widoki, właściciele nie będą chętni opuszczać sypialnię.

Kolor czarny kojarzy się z elegancją, tajemnicą, dyskretnością, a także siłą. Wywołuje silne emocje i jest kolorem autorytatywnym. Przede wszystkim dodaje pewności siebie. To dlatego osoby niepewne swojej wartości, zamknięte w sobie, często ubierają się na czarno, by dodać sobie odwagi. Jeśli chodzi o sypialnię, chodzi bardziej o walory estetyczne, bo nic nie jest tak eleganckie jak głęboka czerń.

Wysoki zagłówek zaprasza do odpoczynku przygaszonym oświetleniem LED, które możemy włączać i wyłączać za pomocą pilota. Diody LED świecą nie tylko klasycznym, białym lub żółtym światłem, lecz mają dodatkowo możliwość, by świecić w kolorze czerwonym, zielonym albo niebieskim. Na ten model powinny się zdecydować osoby lubiące poczytać przed snem.

W zestawie nie ma materaca, ale jest możliwość dokupienia odpowiedniego wymiaru.

Wymiary całkowite: 208 x 185 x 81 cm.

Łóżko tapicerowane vidaXL, sztuczna skóra – czarne

łóżko do sypialni tapicerowane - Zdjęcie 1

Łóżko do sypialni tapicerowane firmy vidaXL to propozycja dla osób lubiących styl Chesterfield. Od razu widać nawiązanie do tego eleganckiego, angielskiego stylu. Pikowany, wykonany ze sztucznej skóry zagłówek przenosi nas w przeszłość o 250 lat. To wtedy, hrabia Chesterfield żyjący w latach 1694-1773 stworzył pierwszą skórzaną kanapę. Chesterfield kojarzy się z elegancją, dobrym stylem i angielskimi dżentelmenami.

Obecnie projektanci umieszczają tego typu meble w pomieszczeniach eklektycznych, jednak ich wzór pasuje do każdego stylu, dlatego warto poznać ich historię i lepiej się im przyjrzeć. Meble z kolekcji w stylu Chesterfield wyróżniają się wysokim poziomem elegancji oraz charakterystyczną formą wyraźnie podkreślającą klimat dawnych lat.

Rozmiar sugeruje przeznaczenie łóżka dla jednej osoby. Świetnie nadawałoby się do męskiej sypialni utrzymanej w czarno – białej kolorystyce. Otoczenie łóżka nie wymaga ozdób, idealnie sprawdzi się w stylu minimalistycznym, tak lubianym przez panów. No i oczywiście warto dokupić przynajmniej jeden mebel w podobnym stylu.

Kolor czarny kojarzy się z elegancją, tajemnicą, dyskretnością, a także siłą. Wywołuje silne emocje i jest kolorem autorytatywnym. Przede wszystkim dodaje pewności siebie.

Rama łóżka wykonana jest z litego drewna topoli, ze stalowymi nogami malowanymi proszkowo. W zestawie nie ma materaca, ale jest możliwość dokupienia odpowiedniego wymiaru.

Wymiary całkowite: 212 x 94 x 64 cm.

Łóżko tapicerowane vidaXLciemnoszare

łóżko do sypialni tapicerowane - Zdjęcie 1

Łóżko do sypialni tapicerowane vidaXL to prostota i elegancja. Szara tkanina nadaje meblowi ascetyzmu, idealnie nadając się do wkomponowania zarówno w proste, jak i wyszukane wnętrze. To po prostu łóżko uniwersalne, które możemy wstawić do już umeblowanego pomieszczenia. Zawsze będzie wyglądało znakomicie i doda przytulności swoim tapicerowanym zagłówkiem.

Jako łóżko jednoosobowe, przypadnie do gustu męskiej części kupujących. Jest tak efektowne, że nie potrzebuje drogich, stylowych dodatków a bardzo wysoki zagłówek da odpowiednie podparcie podczas wieczornego czytania, czy nawet pracy przy komputerze.

W okresie wszechobecnej pandemii, gdy większość pracujących przechodzi na pracę zdalną, łóżko może być meblem zarówno do odpoczynku, jak i pracy twórczej. Czyż nie będzie wygodniej niż przy biurku, gdzie po kilku godzinach zaboli nas kręgosłup? W łóżku można do woli zmieniać pozycję a także ucinać sobie krótkie, relaksujące drzemki.

Ciemnoszary kolor określa potrzebę równowagi i wyciszenia bez manifestowania uczuć na zewnątrz. Jest idealnym kolorem do sypialni a poza tym szary to nadal bardzo modna barwa.

Rama łóżka wykonana z malowanego proszkowo żelaza. W zestawie nie ma materaca, ale jest możliwość dokupienia odpowiedniego wymiaru.

Często jednak nie wiemy, na jaki model materaca warto się zdecydować, aby dobrze wysypiać się każdego dnia. Czy lepiej wziąć ten z pianki termoelastycznej? A może z matą kokosową? Jaka twardość będzie najlepsza?

Dla jednej osoby wygodny materac to materac twardy, z kolei dla innej będzie to model miękki. Osoby z bolącymi plecami będą poszukiwały materaców, które zniwelują dolegliwości bólowe. Przed zakupem lepiej rozeznać się w rodzajach materacy i wybrać o cechach dla nas najistotniejszych.

Wymiary całkowite: 207 x 96 x 95 cm 

Łóżko tapicerowane LED „Valencia” Corium – białe

łóżko do sypialni tapicerowane - Zdjęcie 1

Przepiękna, zaokrąglona bryła łóżka uczyni sypialnie wyjątkową i przytulną.

Ten mebel jest z rodzaju „wow„. Wzbudzi zachwyt w każdym i jeśli tylko metraż pokoju pozwoli, to wielkie małżeńskie łoże ozdobi właśnie Twoją sypialnię.

Nie trzeba się nawet trudzić nad odpowiednim otoczeniem, bo to cudo powinno być wyeksponowane, bez zbytniego zagospodarowania pokoju. No, można dodać małe, puchate dywaniki pod stopy.

Przepiękna, zaokrąglona bryła łóżka uczyni sypialnie wyjątkową i przytulną. Ten mebel jest z rodzaju „wow”. Wzbudzi zachwyt w każdym i jeśli tylko metraż pokoju pozwoli, to wielkie małżeńskie łoże ozdobi właśnie Twoją sypialnię. Nie trzeba się nawet trudzić nad odpowiednim otoczeniem, bo to cudo powinno być wyeksponowane, bez zbytniego zagospodarowania pokoju. No, można dodać małe, puchate dywaniki pod stopy.

Łóżko „Valencia” jest dostępne w dwóch rozmiarach oraz kolorach: białym i czarnym.

Psychologia koloru określa biały jako symbol niewinności i czystości. Reprezentuje początek, wolę rozpoczęcia czegoś nowego. Biały oznacza otwartość i uczciwość, a także pokój, uzdrowienie i spokój.

Kosmiczny kształt łóżka podkreśla zagłówek z oświetleniem LED, które możemy włączać i wyłączać za pomocą pilota. Diody LED świecą nie tylko klasycznym, białym lub żółtym światłem, lecz mają dodatkowo możliwość, by świecić w kolorze czerwonym, zielonym albo niebieskim.

Wydaje się, że do tego łóżka nie potrzeba dodatkowego oświetlenia. Jeśli jednak mamy taką potrzebę utrzymajmy futurystyczny styl lamp, które ozdobią sypialnię. Każda inna lampa zakłóci efekt niezwykłości i sprawi wrażenie bezguścia.

Na ten model powinny się zdecydować osoby lubiące poczytać przed snem.

W zestawie nie ma materaca, ale jest możliwość dokupienia odpowiedniego wymiaru. Najlepszy wybór to materace kieszeniowe, które posiadają większą liczbę mniejszych sprężyn na metrze kwadratowym, co przekłada się na lepsze dopasowanie do ciała. Materace te są polecane zarówno dla osób lżejszych, jak i cięższych. Można kupić je w różnych wariantach twardości.

Wymiary: ok. 221 cm x 189 cm. 

Łóżko tapicerowane vidaXL LED – niebieskie

łóżko do sypialni tapicerowane - Zdjęcie 1

Łóżko tapicerowane mimo swej prostoty, może być niebanalnym elementem Twojej sypialni do którego pasują srebrne dodatki i ekstrawagancka tapeta. I oczywiści duże lustro.

Kolor niebieski wzbudza w ludziach spokój i poczucie bezpieczeństwa. W sposób oczywisty kojarzy się z niebem, które przywodzi na myśl pozytywne uczucia i to niezależnie od uwarunkowań kulturowych. I nie ma co się oszukiwać, lubimy kolor niebieski. Dlaczego nie ma to być łóżko?

Pamiętać należy, by nie przeładować pokoju niebieskimi dodatkami. Wręcz odwrotnie, niech łóżko będzie jedynym w tym kolorze. Najlepiej postawić na srebro i wprowadzić trochę kiczu do wnętrza. Na pewno poprawi nam nastrój.

Wysoki zagłówek z oświetleniem LED, które możemy włączać i wyłączać za pomocą pilota. Diody LED świecą nie tylko klasycznym, białym lub żółtym światłem, lecz mają dodatkowo możliwość, by świecić w kolorze czerwonym, zielonym albo niebieskim. Na ten model powinny się zdecydować osoby lubiące poczytać przed snem. Wprowadzi również, wieczorem, odpowiedni nastrój do małżeńskiej sypialni. Przytłumione światło pobudzi nasze zmysły i zapragniemy bliskości drugiej osoby.

W zestawie nie ma materaca, ale jest możliwość dokupienia odpowiedniego wymiaru. Najlepszy wybór to materace kieszeniowe, które posiadają większą liczbę mniejszych sprężyn na metrze kwadratowym, co przekłada się na lepsze dopasowanie do ciała. Materace te są polecane zarówno dla osób lżejszych, jak i cięższych. Można kupić je w różnych wariantach twardości.

Rama łóżka jest wykonana z drewna i żelaza, jest wyjątkowo wytrzymała i trwała.

Wymiary całego łóżka: 208 x 165 x 81 cm

Łóżko tapicerowane vidaXL LED – niebieskie

łóżko do sypialni tapicerowane - Zdjęcie 1

Rozmiar łóżka może się wydać za mały dla dwóch osób, niemniej, przy maleńkim pokoju sprawdzi się znakomicie. Zwłaszcza dla młodych ludzi, stęsknionych bliskości drugiej osoby.

Single, natomiast, z pomocą tego łóżka stworzą własną oazę spokoju po ciężkim dniu pracy.

Łóżko tapicerowane może stać się Twoją oazą spokoju, miejscem nie tylko do spania, ale do odpoczynku po pracy, czy pracy przy komputerze.

Kolor niebieski wzbudza w ludziach spokój i poczucie bezpieczeństwa. W sposób oczywisty kojarzy się z niebem, które przywodzi na myśl pozytywne uczucia i to niezależnie od uwarunkowań kulturowych.

Wysoki zagłówek z oświetleniem LED, które możemy włączać i wyłączać za pomocą pilota. Diody LED świecą nie tylko klasycznym, białym lub żółtym światłem, lecz mają dodatkowo możliwość, by świecić w kolorze czerwonym, zielonym albo niebieskim. Na ten model powinny się zdecydować osoby lubiące poczytać przed snem.

W zestawie nie ma materaca, ale jest możliwość dokupienia odpowiedniego wymiaru. Najlepszy wybór to materace kieszeniowe, które posiadają większą liczbę mniejszych sprężyn na metrze kwadratowym, co przekłada się na lepsze dopasowanie do ciała. Materace te są polecane zarówno dla osób lżejszych, jak i cięższych. Można kupić je w różnych wariantach twardości.

Rama łóżka jest wykonana z drewna i żelaza, jest wyjątkowo wytrzymała i trwała.

Wymiary łóżka: 208 x 145 x 81 cm

Podsumowanie

Sypialnia to miejsce, które powinno stanowić dla nas oazę spokoju. Łóżka tapicerowane to naprawdę stylowe meble, które dzięki szerokiemu wyborowi materiałów na obicie oraz dostępnych kształtów sprawdzą się doskonale zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych wnętrzach.

Pamiętać należy, że dla komfortu snu nie wystarczy piękne łóżko. Trzeba dopasować do niego odpowiedni materac. Samo łóżko daje wyłącznie wpływ estetyczny. Powinno jednak być solidne i dobrze wykonane, by służyć przez wiele lat. Zakup łóżka, bowiem, to często zakup na całe życie. Powinno wytrzymać momenty uniesień, niespokojny sen, czy wagę osoby śpiącej.

Na komfort snu duży wpływ ma twardość materaca. Jeżeli materac będzie za twardy albo za miękki, wtedy nie zapewni nam maksymalnej wygody w ciągu nocy. Gdy materac jest za miękki, nadmiernie się w nim zapadamy i rano możemy mieć trudności z wyprostowaniem się. Z kolei wtedy, gdy jest za twardy, możemy odczuwać nadmierne drętwienie kończyn.

Przedstawione meble charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz nowoczesnym, oryginalnym designem. Zastosowano wysokiej klasy tkaniny o jednolitej i mocnej strukturze oraz sztuczną skórę tapicerską. Wykorzystane materiały są odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu.

Ważnym czynnikiem jest również przystępna cena, bo choć zakup łóżka to poważny wydatek, to jednak nie powinien rujnować naszego budżetu.