Łóżko dla małego dziecka – 6 łóżeczek wartych Twojej uwagi

Łóżko dla małego dziecka – 6 łóżeczek wartych Twojej uwagi

Czas, jaki dziecko spędza na sen i czuwanie zmienia się wraz z jego dorastaniem i procesem dojrzewania układu nerwowego. Maleje on wraz z wiekiem, tak więc noworodki spędzają średnio od 16 do 19 godzin na spanie, dzieci w wieku 2 lat już 13 godzin, a przedszkolaki I dzieci w wieku szkolnym około 9-10 godzin. Jest to jednak nadal wiele godzin i dlatego dobre i wygodne łóżko dla małego dziecka jest tak ważne.

Jak wybrać odpowiednie łóżko dla dziecka? 

Po pierwsze trzeba dopasować łóżko do wieku pociechy. Jeśli Twoje dziecko ma od 2 do 3 lat, powinno ono spać w małym łóżeczku, aby było całkiem bezpieczne i spało spokojnie. Takie łóżeczko powinno być wyposażone w specjalne barierki i zapewniać odpowiednią miękkość w przypadku upadku podczas wstawania lub wiercenia się w nocy. Łóżka dla dzieci w wieku do 6 lat mają długość od 130 cm wzwyż i szerokość co najmniej 70 cm. Dla dzieci w wieku szkolnym łóżka mają wymiary od 180 cm wzwyż i szerokość co najmniej 80 cm. Dostosowanie łóżka do wzrostu dziecka jest niezwykle ważne, aby spało ono wygodnie i zregenerowało swoje siły na kolejny dzień.

Drugi parametr to materiały, z jakich łóżko jest wykonane. W zależności od wielkości łóżka najczęściej będziemy spotykać się z drewnem, materiałem, tworzywem sztucznym i laminatem. Dodatkowo czasami posiadają dodatkowe wyposażenie typu szuflady na pościel, barierki bezpieczeństwa, czy dostawki.

Mniej ważne dla nas, ale bardzo ważne dla dzieci to wygląd i zdobienia łóżek. Dzieci bardzo lubią mieć wokół siebie wizerunki swoich ulubionych postaci z bajek I kreskówek. Pobudzają one ich wyobraźnię I sprawiają, że dobrze czują się w swoim otoczeniu. Jeśli dysponujemy większym budżetem, możemy zainwestować w łóżka o różnych ciekawych kształtach, np. samochód, domek, zamek, które są uwielbiane przez dzieci i często stają się ich placem zabaw.

Następna rzecz to ilość miejsca, jaką mamy na łóżko dla dziecka. Czy dysponujemy przestrzenną sypialnią w domku jednorodzinnym, czy raczej niewielkim pokoikiem w bloku? W tym drugim wypadku liczy się każdy metr kwadratowy, więc bardzo dobrze sprawdzą się łóżka rozkładane, które za dnia mogą być kanapą do siedzenia, a w nocy stać się miejscem do spania. Jeżeli dodatkowo w domu jest więcej niż jedno dziecko i muszą dzielić ten sam mały pokoik, dla oszczędności przestrzeni poleca się zastosowanie łóżka piętrowego. Zajmie tyle miejsca co jedno łóżko, ale zapewni dwa wygodne miejsca do snu, oferując dzieciom trochę prywatności, choć równie dobrze sprawdzi się nawet dla jednego dziecka, wtedy dół można zagospodarować na biurko do nauki, czy przestrzeń do zabawy.

Kolejny ważny element to bezpieczeństwo malucha. Należy zwrócić uwagę, czy łóżko ma ostre krawędzie i wystające części, o które maluch mógłby zrobić sobie krzywdę. Prostym i świetnym zastosowaniem jest oklejanie przez producentów krawędzi miękkimi gumami. Nie zmieniają wyglądu mebla, ale każde uderzenie o łóżko podczas zabawy będzie mniej bolesne i lepiej zamortyzowane.

Ostatni ważny element to materiał, z którego łóżko jest wykonane. Im bardziej naturalne, czyli surowe nieprzerobione drewno, tym zdrowsze dla dziecka. W miarę możliwości starajmy się wybierać meble z jak najmniejszą ilością chemikaliów użytych w produkcji mebla. Co więcej, jeżeli w domu jest dziecko alergik, poleca się zakup łóżka wykonanego z drewna sosnowego, gdyż wykazuje ono właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie przyciąga kurzu.

Łóżko dla małego dziecka – najciekawsze opcje

#1 – Hauck Dream’n Play łóżko turystyczne składane

Pierwsze na liście to turystyczne łóżko dla małego dziecka Dream n Play od producenta Hauck. Jest to idealne łóżeczko dla rodziców, którzy nie chcą rezygnować z podróży i pragną, aby ich maluszek mógł im wszędzie towarzyszyć. Łóżeczko przeznaczone jest dla dzieci do lat 2. Szybko się otwiera i składa, co zajmuje dosłownie kilka sekund i przez to jest dużym udogodnieniem, biorąc pod uwagę czas oraz uwagę, jaką poświęca się maluszkowi w tym wieku.

Rozłożone łóżeczko ma długość 120 cm oraz szerokość 60 cm, co zapewnia sporą przestrzeń do spania i zabawy. Po złożeniu łóżeczko nie zajmuje wiele miejsca, jest lekkie i z łatwością zmieści się w bagażniku samochodu, a do zestawu dołączony jest specjalny pokrowiec, chroniący przed uszkodzeniami.

Posiada duże okna z materiału siatkowego, który dodatkowo zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, co pozwala na zdrowy sen oraz komfortową zabawę. Śliczny nadruk wesołej myszki miki dodaje mu uroku i na pewno wzbudzi ciekawość oraz pozytywne emocje Twojego maluszka.

Z tym łóżeczkiem zapewnisz swojemu dziecku przestrzeń do spania i zabawy w każdym miejscu. Idealnie sprawdzi się w podróży, na nockę u dziadków, czy w ciepły dzień w ogrodzie, gdzie możesz spokojnie czytać książkę, podczas gdy Twoje dziecko śpi.

łóżko dla małego dziecka - Zdjęcie 1

#2 – Children’s Beds Home Łóżko pojedyncze Oscar

Łóżko Children’s Beds Home to już łóżko dla większych dzieci, wspaniale sprawdzi się jako pierwsze łóżko do samodzielnego spania. Łóżko to jest wykonane w jak najbardziej nowoczesnym stylu dopasowanym do delikatności dziecka. Jego krawędzie wykończone są miękką gumą, aby Twoja pociecha nie zrobiła sobie o nie krzywdy podczas intensywnej zabawy. Wyposażone jest w miękki I wygodny materac piankowy, doskonale dopasowujący się do ciała I zapewniający maksymalną wygodę. Dzięki temu dziecko może się wyspać I nabrać energii na kolejny dzień w przedszkolu, czy w szkole.

Łóżeczko Oscar bez dolnej szuflady jest łatwiejsze w przesuwaniu I idealnie nadaje się do domu, gdzie nie jest potrzebna dodatkowa przestrzeń na przechowywanie. Posiada dwie barierki, które można zdjąć na dzień I ponownie założyć na noc. Jest to bardzo wygodny dodatek, gdy dzieci dorastają, ponieważ do momentu, kiedy potrzeba, zapewnią dodatkową ochronę przed wypadnięciem z łóżka, a gdy nie będą już potrzebne, można je z łatwością permanentnie usunąć. Ma długość 160 cm oraz szerokość 80 cm, a więc świetnie sprawdzi się na kilka lat dorastania Twojej pociechy.

Świetnie się prezentuje I doskonale dopasuje się do nowoczesnych wnętrz, a dzięki jasnej biało-kolorowej kolorystyce, sprawi, że sypialnia nie będzie przytłaczająca dla dziecka.

łóżko dla małego dziecka - Zdjęcie 1

#3 – HOMESTYLE4U Drewniane łóżko dla dzieci z motywem Super Puppy

Następne to łóżko drewniane od HOMESTYLE4U, które podobnie jak łóżeczko Oscar, ma długość 203 cm oraz szerokość 96 cm, dlatego przeznaczone jest głównie dla większych dzieci. Będzie doskonałym pierwszym łóżkiem do samodzielnego spania dla maluchów w wieku od 5 lat. Mebel zrobiony jest z drewna w klasycznym kształcie i biało kolorowej aranżacji. Posiada zaokrąglone krawędzie obite miękką gumą, aby Twoja pociecha nie zrobiła sobie o nie krzywdy podczas intensywnej zabawy. Wyposażone jest w odpowiedni stelaż pod materac, dzięki czemu zapewni optymalną twardość dla maksymalnej wygody i dobrego snu. Dzięki temu dziecko może się wyspać I nabrać energii na kolejny dzień w przedszkolu, czy w szkole.

Łóżeczko nie posiada szuflad pod spodem, można za to umieścić pod nim pudełka z ulubionymi zabawkami, które będą zawsze pod ręką. Posiada kolorowy nadruk z pieskiem i różnymi stworkami z kolorem przewodnim niebieskim. Łóżeczko posiada wyższe boki przy głowie, co zapobiegnie wypadaniu ulubionych przytulanek z łóżka podczas snu, ale nie posiada dodatkowych barierek, dlatego dobrze sprawdzi się w przypadku dzieci, które nie wiercą się już tak bardzo w nocy I nie potrzebują dodatkowej ochrony.

Klasyczny design i kolorystyka neutralnej bieli sprawia, że łóżeczko idealnie dopasuje się do każdego pokoiku dziecięcego i będzie idealne zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

łóżko dla małego dziecka - Zdjęcie 1

#4 – Tutti Bambini Lucas łóżko dziecięce 3 w 1 z szufladą pod łóżkiem

Łóżeczko 3 w 1 Lucas od Tutti Bambini to idealna opcja dla dzieci od urodzenia aż do około 6 roku życia. W porównaniu do innych łóżek jest ono przeznaczone do długotrwałego użytkowania i możesz dostosować je do potrzeb Twojego dziecka w miarę jego rozwoju. Gdy Twoja pociecha będzie już ciut starsza, możesz zdjąć barierki i stworzyć z niego normalne łóżko, a nawet kanapę. Posiada regulowaną podstawę dającą możliwość wyboru jednej z trzech wysokości materaca, co jest świetnym udogodnieniem i pozwala na wygodny dostęp do dziecka oraz zapewnienie mu maksymalnego bezpieczeństwa wraz z jego wzrostem. 
 
Drewniana konstrukcja zapewnia stabilność oraz dodaje meblu klasyModny neutralny odcień szarości wpadającej w brąz sprawiaże pięknie się prezentujeświetnie wkomponuje się w nowoczesną aranżację Twojej sypialni. 
 
Pojemna szuflada to doskonałe miejsce na przechowywanie akcesoriów dziecięcychpościeliubranekczy zabawekŁóżeczko to jest idealnym rozwiązaniemjeśli planujecie młodsze o ok. 4-5 lat rodzeństwo dla waszego maluchaBędziecie mogli z niego ponownie skorzystać dla nowego członka rodziny, a starszej siostrze/bratu kupić nowewiększe łóżeczko. 

łóżko dla małego dziecka - Zdjęcie 1

#5 – Łóżko dziecięce pojedyncze dla dzieci Oskar

Ponownie łóżko Children’s Beds Home, lecz tym razem z szufladą pod spodem. Tak jak wspominano, to łóżko dla większych dzieci, wspaniale sprawdzi się jako pierwsze łóżko do samodzielnego spania dla Twojej pociechy. Łóżko to jest wykonane w jak najbardziej nowoczesnym stylu dopasowanym do delikatności dziecka. Jego krawędzie wykończone są miękką gumą, aby Twoja pociecha nie zrobiła sobie o nie krzywdy podczas intensywnej zabawy. Wyposażone jest w miękki i wygodny materac piankowy, doskonale dopasowujący się do ciała i zapewniający maksymalną wygodę. Dzięki temu dziecko może się wyspać i nabrać energii na kolejny dzień w przedszkolu, czy w szkole. 
 
Łóżeczko Oscar z dolną szufladą jest nieco cięższe niż opcja bez, ale za to daje dodatkową przestrzeń do przechowywania zabawek, czy pościeli pod spodem, a dodatkowo, nie będzie trzeba pod nim odkurzać. Posiada dwie barierki, które można zdjąć na dzień i ponownie założyć na noc. Jest to bardzo wygodny dodatek, gdy dzieci dorastają, ponieważ do momentu, kiedy potrzeba, zapewnią dodatkową ochronę przed wypadnięciem z łóżka, a gdy nie będą już potrzebne, można je z łatwością permanentnie usunąć. Ma długość 160 cm oraz szerokość 80 cm, a więc świetnie sprawdzi się na kilka lat dorastania Twojej pociechy. 
 
Świetnie się prezentuje I doskonale dopasuje się do nowoczesnych wnętrz, a dzięki jasnej biało-kolorowej kolorystycesprawiże sypialnia nie będzie przytłaczająca dla dziecka. 

łóżko dla małego dziecka - Zdjęcie 1

#6 – Kinderkraft Łóżeczko turystyczne dziecięce SOFI

W porównaniu do łóżeczka Dream n Play łóżeczko Kinderkraft oferuje praktyczne zagospodarowanie przestrzeni, co jest lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oszczędność miejsca. Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze niemowlęciem, możesz stworzyć dwie komory: górną do spania oraz dolną rozpinaną na zamek do przechowywania rzeczy. Pod spodem będzie można schować zatem najprzydatniejsze akcesoria tj. Pieluszki, zabawki, czy ubranka. Kiedy dziecko już dorośnie, może stać się zwykłym głębokim łóżeczkiem już bez spodniej komory, w którym Twoje maleństwo będzie bezpieczne. Położenie materaca można z łatwością zmieniać. Takie rozwiązanie sprawia dodatkowo, że dostęp do mniejszego dziecka będzie wygodniejszy.

Łóżeczko składa I rozkłada się w zaledwie 5 sekund, co jest bardzo wygodne dla rodzica. Jest lekkie, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, więc możesz zabrać je nawet do samolotu. W porównaniu do łóżeczka Dream n Play oferuje nieco mniejszą przestrzeń, bo wymiary jego materaca to 91 cm x 52 cm, ale za to posiada dodatkowo funkcję bujania, więc sprawdzi się też jako kołyska. W zestawie znajduje się specjalna torba do przenoszenia.

łóżko dla małego dziecka - Zdjęcie 1

Jak widać w dzisiejszych czasach, wybór wśród łóżek dla małych dzieci jest spory, a możliwości jest wiele, dzięki czemu każdy rodzic z łatwością znajdzie odpowiednie łóżeczko dla swojej pociechy. Nie ważne czy dysponujesz dużą ilością miejsca, czy nie, zawsze znajdzie się rozwiązanie oraz sposób na zaoszczędzenie dzięki łóżeczkom, które posłużą od urodzenia na kilka lat. Dzięki Twojemu dobremu wyborowi Twój maluch będzie mógł zdrowo się rozwijać I wysypiać na każdy dzień w przedszkolu czy szkole.