Kredyt na zakup mebli – zobacz czym się kierować przy wyborze

Kredyt na zakup mebli – zobacz czym się kierować przy wyborze

Życie potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie. Zdarzają się sytuacje, że czeka nas nagły remont kuchni, gdyż nasze meble uległy uszkodzeniu bądź zwyczajnie chcemy zmienić estetykę wnętrza. Jednak zakup mebli to spory wydatek, a gdy nie dysponuje się odpowiednimi środkami, warto zdecydować się na kredyt. Oczywiście kredyt kredytowi nierówny, dlatego w dzisiejszym poradniku podpowiemy, czym kierować się przy jego wyborze.

Raty zero procent – czy to możliwe?

Oczywiście najlepiej wybrać taki kredyt, gdzie oprocentowanie wynosi 0%, co oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle, że spłacamy tyle, ile pożyczamy. Nie ma więc żadnych dodatkowych kosztów ani też tych ukrytych. Warto też zwrócić uwagę na ile rat może być rozłożony kredyt i tutaj najlepiej wybrać taką opcję, która będzie najwygodniejsza, zatem raty o takiej wysokości, która nie będzie bardzo odczuwalna dla portfela. Są rzecz jasna osoby, które preferują krótszy okres kredytowania i dla nich również banki oferują dobre propozycje kredytów gotówkowych. Czasami z pracy możemy otrzymać premię bądź wypłata jest wyższa niż się spodziewaliśmy i wtedy mamy ochotę spłacić kredyt szybciej, ale jak się okazuje nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też trzeba zwracać uwagę czy bank daje nam taką możliwość i ewentualnie czy szybsza spłata kredytu nie będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami.

Rzetelna firma to podstawa

Szukając dobrego banku lub dobrej instytucji udzielającej kredytów gotówkowych należy także zwrócić uwagę na jej renomę i opinię. Nie należy wybierać parabanków czy kredytów, które są raczej formą lichwy niż rzeczywiście pomocą finansową. Na pewno warto skorzystać z porównywarki Get Money. Dobrym wyborem jest choćby pożyczka gotówkowa City Handlowy, gdzie zasady są jasne i przejrzyste. Co ciekawe okres kredytowania może wynosić nawet 8 lat. Kolejną zaletą jest fakt, że wypełnienie wniosku zajmuje chwilę i można to zrobić online. Na uwagę zasługuje także Pożyczka z Mikro kosztami Alior Banku, gdzie średni miesięczny koszt pożyczki za każde pożyczone 1000 zł wynosi zaledwie 6 zł. Polecamy także kredyt gotówkowy Get-in-Banku, gdzie RRSO wynosi 7,4% w skali roku, za to prowizja to 0%. W tym przypadku okres kredytowania także jest długi, bo wynosi do 10 lat. Jeżeli chcemy kredyt, gdzie raty będą naprawdę niskie, to najlepszym wyborem będzie kredyt Mini Ratka z PKO BP, w przypadku którego kredytowanie może być rozłożone nawet na 96 miesięcy. Nie trzeba nawet posiadać konta w tym banku.